+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

 • čer
  27
  České firmy se znovu orientují na Rusko

  České firmy mají čím dál častěji políčeno na získání zakázek v Ruské federaci. Vyplývá to z průzkumu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP ČR). „Z průzkumu vyplynulo, že se firmy začínají intenzivně zaměřovat na Rusko. Obrátili jsme se na Český statistický úřad a zjistili jsme, že od ledna do dubna letošního roku vzrostl export do Ruska o 21 procent,“ řekl včera předseda představenstva...

KURZ VALUT

RUB/USD
59,4604
RUB/EUR
69,8184
RUB/CZK
2,73582

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
17:57
Samara
17:57
Novosibirsk
20:57

Aeroflot přichází s low costem Dobrolet

Ruský Aeroflot zaregistroval dceřinou firmu Dobrolet, jejíž ambicí je zavést na ruský letecký trh nízkonákladové služby. Plány společnosti představili zástupci Aeroflotu na tiskové konferenci v Moskvě.

„Bude to dost spartánský produkt, křesla budou jak v příměstském vlaku, nepůjdou sklopit, lístky se budou prodávat jen přes internet, zavazadla budou za příplatek, prostě normální low cost aerolinky,“ citoval šéfa Aeroflotu Vitalije Saveljeva Interfax.

Nové aerolinky si vyžádají investici ve výši sto milionů dolarů, které Aeroflot investuje v průběhu dvou let. Část peněz uvolní již letos. Už v prvních dvou letech provozu přitom počítá s návratností investice. Po toto období bude létat jen na vnitrostátních linkách, v roce 2016 by měl spustit lety do zahraničních destinací.

Dcera Aeroflotu vyletí na „nových křídlech“, její startovací letový park vytvoří osm letounů Boeing 737-800. Do budoucna se počítá s rozšířením až na čtyřicet strojů. Dosud zkrachovalé lowcostové pokusy využívaly starších letadel, které byly často poruchové. Dobrolet si může nákup nových strojů dovolit díky zázemí Aeroflotu, a to nejen finančnímu, cenová nabídka od výrobce je rovněž zvýhodněná.

Pro začátek by měl Dobrolet obsloužit osm směrů se 150 až 180 linkami týdně. Očekává se, že jeho služeb zatím využije na milion cestujících. Pokud plány firmy vyjdou, v pátém roce provozu by měl Dobrolet přepravit deset milionů lidí. Saveljev přitom připouští, že Dobrolet Aeroflotu přetáhne kolem 1,2 milionu zákazníků.

Upozorňuje ale, že Dobrolet nepoletí, jestli ruské zákony nebudou harmonizovány s normami existujícími v globálním odvětví. „Je to například zavedení nevratných letenek, zpoplatněná zavazadla a strava na palubě, možnost najímat zahraniční piloty,“ uvádí firma. Saveljev doufá, že se vše vyřeší do konce letošního roku.

V případě, že se Aeroflotu podaří prolobbovat nutné novely, změní se nejen postavení sil a dosavadní model byznysu ve vzduchu, zasažen bude i pozemní sektor. Svými cenami má firma totiž konkurovat i ruským železnicím. Cena letenky se může na úkor komfortu zákazníků snížit až o 40 procent.

Experti ale upozorňují na nedostačující infrastrukturu. Žádné letiště v Rusku prozatím není profilováno na low cost. Nezbytnost jeho vytvoření v oblasti moskevského vzdušného uzlu už v létě zdůraznil prezident Vladimir Putin. Nyní se řeší přesná lokalita. Dobrolet zatím jako domovské letiště avizuje Domodědovo.

Zdroj: E15.cz  Vízum do Ruska

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/aeroflot-prichazi-s-low-costem-dobrolet-1030841#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/aeroflot-prichazi-s-low-costem-dobrolet-1030841#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink