+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  30
  Vánoční otevírací doba - CRC Consulting

  Také v období vánočních svátků je naše kancelář CRC Consulting otevřena jako obvykle, každý pracovní den od 9 - 17h. Podávat žádosti o ruské vízum nebo vyzvedávat cestovní doklady s již vyřízeným ruským vízem můžete kdykoli v daném čase, v případě potřeby a po dohodě vám vyjdeme rádi vstříct.

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

KURZ VALUT

RUB/USD
58,7082
RUB/EUR
69,4048
RUB/CZK
2,70507

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
18:38
Samara
18:38
Novosibirsk
21:38

Cesta do Ruska - alkohol v letadle

 

Už zanedlouho se při vstupu do ruského letadla může cestujícím stát, že jim letušky odeberou alkohol zakoupený na letišti v bezcelním obchodu a vrátí jej až po příletu, aby tak pasažérům zabránili lahve vypít během letu.

S novým opatřením počítá návrh ruského ministerstva dopravy, které tak hodlá zamezit incidentům s opilci na palubách.

Ministerstvo argumentuje statistikou polostátních aerolinek Aeroflot, které jen během let 2009 až 2012 zaznamenaly na 1100 incidentů s "opilými výtržníky", což svědčí o ignorování dosavadního zákazu popíjet na palubě jiný alkohol, než jaký nabízejí letušky.

"S cílem zajistit bezpečnost letů se výdej lihovin smí uskutečnit až po ukončení letu," praví se v návrhu, který ještě mají schvalovat ruští zákonodárci. Ti však hledí na nové opatření spíš skepticky: pasažéři se sklonem k holdování alkoholu se prý opijí ještě na letišti nebo si najdou jiné triky, jak na zákaz vyzrát.

Spotřebitelské organizace zase mají podezření, že nový zákaz pomůže aerolinkám hlavně k prodeji vlastního alkoholu ve vzduchu, kde však platí mnohem vyšší ceny než na zemi. Každopádně jedna z velkých leteckých společností Transaero se nechala slyšet, že chystaný zákaz vnímá jako civilizované opatření, a ujistila, že s úschovou lahví nebude větší problém než s odevzdáváním kabátů do šatny.

Podle Aeroflotu by však více pomohlo, kdyby zákon raději umožnil zavést "černé seznamy" notorických výtržníků. Incidenty nejsou nikterak vzácné a pravidelně se objevují v médiích.

Zdroj: tyden.cz

http://www.youtube.com    Vízum do Ruska