+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • čer
  27
  České firmy se znovu orientují na Rusko

  České firmy mají čím dál častěji políčeno na získání zakázek v Ruské federaci. Vyplývá to z průzkumu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP ČR). „Z průzkumu vyplynulo, že se firmy začínají intenzivně zaměřovat na Rusko. Obrátili jsme se na Český statistický úřad a zjistili jsme, že od ledna do dubna letošního roku vzrostl export do Ruska o 21 procent,“ řekl včera předseda představenstva...

 • čer
  27
  Vízum do Ruska - Změny v registraci 2017

  Důležité: Nová pravidla pro registraci v Rusku souvisejí s probíhajícím Konfederačním pohárem 2017 a vztahují se na období od 01.06. - 12.07.2017 pro města Soči, Moskva, Kazaň a Petrohrad.

KURZ VALUT

RUB/USD
58,129
RUB/EUR
69,7664
RUB/CZK
2,67149

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
0:12
Samara
0:12
Novosibirsk
3:12

Duty Free brzy i v mezinárodních rychlících Kyjev - Moskva

14.3.

Ruské železné dráhy mají v plánu zavést po vzoru leteckých společností bezcelní prodej zboží na některých svých mezinárodních spojích. Samozřejmě, cílem tohoto kroku je zlepšit hospodářské výsledky společnosti, zainteresovat cestující. 

Jako pilotní projekt by měl být bezcelní prodej zboží Duty Free realizován v mezinárodním rychlíku Moskva-Kyjev a Moskva-Helsinky. 

Podle harmonogramu by měl být tento projekt spuštěn v létě tohoto roku, přípravné práce nad jeho realizací však již intenzivně probíhají.

V současné době je v Rusku více než 30 společností – operátorů bezcelního prodeje Duty Free, kteří realizují zboží na letištích a v letadlech. V průběhu roku 2012 bylo prostřednictvím prodejů v Duty Free realizováno zboží za více než 1 mld. USD, přičemž na palubní prodeje připadlo cca 15 % z této částky, uvádí zpráva ZK MPO Moskva. 

Dceřiná společnost RŽD - ´Federální pasažérská společnost´ (FPK) spustí první duty free obchody již v létě 2013. Stane se na trati Moskva - Kyjev (´Stoličnyj ekspress´ - jedoucí bez zastávek), potom na trase Moskva - Helsinky.

Nabízený sortiment bude podobný jaký se poskytuje na palubách mezinárodních letecých spojů (lihoviny, parfémy a kosmetika, šperky). 

Kdo bude provozovatelem železniční duty free, zveřejněno zatím nebylo, protože smlouva dosud není podepsána, informuje Korrespondent.net

Mezinárodní zkušenosti ukazují, že si provozovatel železnice může takto poměrně slušně přivydělat. v Rusku a na Ukrajině k tomu intenzivně připravují infrastrukturu a legislativní úpravy. 

Zdroj: irucz.ru 

Vízum do Ruska