+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  30
  Vánoční otevírací doba - CRC Consulting

  Také v období vánočních svátků je naše kancelář CRC Consulting otevřena jako obvykle, každý pracovní den od 9 - 17h. Podávat žádosti o ruské vízum nebo vyzvedávat cestovní doklady s již vyřízeným ruským vízem můžete kdykoli v daném čase, v případě potřeby a po dohodě vám vyjdeme rádi vstříct.

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

KURZ VALUT

RUB/USD
58,7082
RUB/EUR
69,4048
RUB/CZK
2,70507

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
18:52
Samara
18:52
Novosibirsk
21:52

Duty Free brzy i v mezinárodních rychlících Kyjev - Moskva

14.3.

Ruské železné dráhy mají v plánu zavést po vzoru leteckých společností bezcelní prodej zboží na některých svých mezinárodních spojích. Samozřejmě, cílem tohoto kroku je zlepšit hospodářské výsledky společnosti, zainteresovat cestující. 

Jako pilotní projekt by měl být bezcelní prodej zboží Duty Free realizován v mezinárodním rychlíku Moskva-Kyjev a Moskva-Helsinky. 

Podle harmonogramu by měl být tento projekt spuštěn v létě tohoto roku, přípravné práce nad jeho realizací však již intenzivně probíhají.

V současné době je v Rusku více než 30 společností – operátorů bezcelního prodeje Duty Free, kteří realizují zboží na letištích a v letadlech. V průběhu roku 2012 bylo prostřednictvím prodejů v Duty Free realizováno zboží za více než 1 mld. USD, přičemž na palubní prodeje připadlo cca 15 % z této částky, uvádí zpráva ZK MPO Moskva. 

Dceřiná společnost RŽD - ´Federální pasažérská společnost´ (FPK) spustí první duty free obchody již v létě 2013. Stane se na trati Moskva - Kyjev (´Stoličnyj ekspress´ - jedoucí bez zastávek), potom na trase Moskva - Helsinky.

Nabízený sortiment bude podobný jaký se poskytuje na palubách mezinárodních letecých spojů (lihoviny, parfémy a kosmetika, šperky). 

Kdo bude provozovatelem železniční duty free, zveřejněno zatím nebylo, protože smlouva dosud není podepsána, informuje Korrespondent.net

Mezinárodní zkušenosti ukazují, že si provozovatel železnice může takto poměrně slušně přivydělat. v Rusku a na Ukrajině k tomu intenzivně připravují infrastrukturu a legislativní úpravy. 

Zdroj: irucz.ru 

Vízum do Ruska