+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  30
  Vánoční otevírací doba - CRC Consulting

  Také v období vánočních svátků je naše kancelář CRC Consulting otevřena jako obvykle, každý pracovní den od 9 - 17h. Podávat žádosti o ruské vízum nebo vyzvedávat cestovní doklady s již vyřízeným ruským vízem můžete kdykoli v daném čase, v případě potřeby a po dohodě vám vyjdeme rádi vstříct.

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

KURZ VALUT

RUB/USD
58,7082
RUB/EUR
69,4048
RUB/CZK
2,70507

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
18:39
Samara
18:39
Novosibirsk
21:39

Jak v Rusku o Kypru?

Euro i trhy táhne dolů plán na zdanění vkladů u kyperských bank.                         Návrh kritizuje i Putin.

Euro se propadlo na tříměsíční minimum vůči americkému dolaru, burzy klesají a ruský prezident se zlobí. Plán ministrů financí na pomoc Kypru vyvolal silné reakce. A i v dalších zemích eurozóny se začíná diskutovat o bezpečí bankovních vkladů.

Investoři považují plán eurozóny na pomoc Kypru, který zahrnuje zdanění bankovních vkladů, za nebezpečný precedent, který by mohl podkopat důvěru v bankovní sektor celé eurozóny.

"Pokud bude tato daň vybrána, vytvoří to precedent. Vyvolává to pochybnosti o tom, zda jsou vklady v ostatních zemích v bezpečí," uvedla analytička Jane Foleyová ze společnosti Rabobank.

"Byl to velký šok slyšet, že zdaní úspory. Existuje obava, že by se to mohlo dotknout větších zemí, jako jsou Španělsko a Itálie," dodal analytik Keniči Asada z firmy Custody Services Bank.

Ministři financí zemí eurozóny se v noci na sobotu dohodli na programu pomoci Kypru v objemu až deseti miliard eur (asi 256 miliard Kč). Kypr ale v rámci dohody musí vybrat jednorázovou daň z bankovních vkladů.

Investoři nyní čekají, zda dohodu o pomoci schválí kyperský parlament. Schůze parlamentu se původně měla uskutečnit již v neděli. Nyní byla však už podruhé odložena a proběhnout by měla v úterý pozdě odpoledne.Jednotná evropská měna vůči dolaru sestoupila na 1,2882 USD, tedy nejníže od 10. prosince. Později část ztrát smazala. Vůči pátečnímu závěru tak vykazovala pokles o 0,8 procenta, napsala agentura Reuters.

Oslabuje i pražská burza, i když jen méně než  jiné evropské trhy. "Západoevropské burzy propadají až o dvě procenta poté, co eurozóna podmínila finanční pomoc Kypru zdaněním vkladů v tamních bankách," uvedl Pavol Mokoš z Patria Direct.

Kritika přichází i z Ruska

Do plánu zdanit bankovní vklady na Kypru se "obul" i ruský prezident Vladimir Putin. Podle něj je to "nespravedlivé, neprofesionální a nebezpečné". Podle ruské agentury ITAR-TASS Putin svolal kvůli vývoji kyperské finanční krize speciální zasedání svých poradců.

Ruské ministerstvo financí naopak označilo zdanění bankovních vkladů za nezbytný krok. Náměstek ministra Sergej Šatalov podle agentury RIA Novosti řekl, že výši zdanění je možné snížit "v závislosti na výši vkladu a osobě vkladatele". Podle Šatalova přesto jde o nejrozumnější řešení současné situace. Agentura AFP s odvoláním na ruského odborníka uvedla, že ruské firmy a ruští občané mají v bankách na Kypru uloženo kolem 20 miliard dolarů (téměř 400 miliard korun). Další zdroje přicházejí s ještě vyššími odhady.

Podle ratingové agentury Moody's měly k 1. září loňského roku ruské firmy na Kypru přibližně 19 miliard dolarů. Dalších asi 12 miliard dolarů by podle ní mohly představovat aktiva ruských bank v kyperských institucích.

Do záchrany se chce zapojit Gazprom

Ruský tisk s odvoláním na zprávy kyperské televize Sigma napsal, že státní monopol Gazprom má v úmyslu pomoci v restrukturalizaci kyperského dluhu výměnou za těžební práva v kyperském pobřežním šelfu. Tento scénář by podle ruských médií umožnil kyperské vládě ustoupit od plánovaného zdanění bankovních vkladů.

Ruský návrh prý do kanceláře kyperského prezidenta Nikose Anastasiadise dorazil v neděli večer. Gazprom by podle něj měl získat "podstatnou kontrolu nad plynovými nalezišti na Kypru". Kyperský prezident ale podle televize Sigma nehodlá návrh studovat, protože dává přednost tomu, aby řešení problému bylo nalezeno v rámci Evropské unie...

Zdroj: ihned.cz

Vízum do Ruska