+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • dub
  19
  Sankce nutí Rusko investovat do vlastní produkce. Čeští výrobci agrotechniky proto cílí na místní trh

  Čeští výrobci zemědělské techniky pronikají na ruský trh. Agrostroj staví u Voroněže vlastní závod za 1,7 miliardy korun. V zemi investují i další české firmy z oboru jako Zetor či Farmtec. Rusko se systematicky zaměřuje na dodávky zahraničních technologií. Cílem je vybudování co nejsoběstačnějšího zemědělství. Sankce Evropské unie vůči Rusku a jeho odvetné opatření v podobě zákazu dovozu potravin můžou být příležitostí pro české výrobce zemědělské techniky a technologií. Již tři roky trvající

 • dub
  1
  Rusko není trh pro sólisty

  Neopouštějme ruský trh, české firmy tam mají velké renomé, vyzývají experti. Obchod s Ruskem je pro českou ekonomiku dlouhodobě prioritou. Jenže od roku 2013 se výrazně propadá. "Rusko je velmi zajímavý trh pro řadu firem a Česká republika je tam známá jako solidní a renomovaný dodavatel. Jenže vlivem mnoha faktorů došlo v Rusku k propadu obchodu nejen s Evropskou unií, ale i s Českou republikou.

KURZ VALUT

RUB/USD
55,8453
RUB/EUR
60,7932
RUB/CZK
2,26728

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
20:42
Samara
20:42
Novosibirsk
23:42

Je libo letenka do Ruska?


PRAHA - ČELJABINSK - PRAHA

České aerolinie rozšíří letový řád o nový spoj do Čeljabinsku.

Spoj bude v provozu jednou týdně od 5. dubna do 25. října, vždy v sobotu.Z Prahy bude vypravován v 11:00 s příletem do Čeljabinsku v 19:20. V opačném směru jsou odlety naplánovány na 9:15 s příletem na Letiště Václava Havla Praha v 10:00.

Lety budou operovány společností Ural Airlines a České aerolinie díky rozšíření spolupráce s ruským partnerem na bázi vzájemného sdílení kódů budou mít na spoje mezi Prahou a Čeljabinskem svůj kód OK (OK 5914 a OK 5915). Let do Čeljabinsku bude trvat 4 hodiny a 20 minut, v opačném směru bez 15 minut 5 hodin.

Prodej letenek na spoje do Čeljabinsku České aerolinie již zahájily. Ceny zpátečních letenek včetně všech poplatků začínají na 12 240 Kč (22 360 rublů)Letenky lze zakoupit jak na webových stránkách společnosti, tak i v distribuční síti cestovních agentur a prodejců letenek.

V rámci rozšíření code-shareové spolupráce společnost Ural Airlines nově přidá své kódy U6 na pravidelné linky operované Českými aeroliniemi mezi Prahou a Samarou i Prahou a Permem.

České aerolinie budou v letošní letní sezóně nabízet z Prahy pravidelné spojení do celkem 9 destinací v Ruské federaci (Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu, Samary, Rostova na Donu, Ufy, Nižného Novgorodu, Permu a nejnověji i Čeljabinsku) a dvě z Karlových Varů (do Moskvy a Petrohradu).

Je libo VÍZUM DO RUSKA?

A nezapomeňte při tom na své ruské vízum. Třicetidenní vízum je možné zajistit včetně všech poplatků již od 2.450 Kč online a bez nutnosti osobní návštěvy. V ceně i poštovné. Pokud potřebujete jen správné pozvání-zvací dopis a vše ostatní si již vyřídíte sami, cena je 450 Kč. Pozvání obdržíte do 60 min od své online objednávky (při platbě kartou).  

 

Zdroj: csa.cz, www.viza-ruska-federace.cz