+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • dub
  19
  Sankce nutí Rusko investovat do vlastní produkce. Čeští výrobci agrotechniky proto cílí na místní trh

  Čeští výrobci zemědělské techniky pronikají na ruský trh. Agrostroj staví u Voroněže vlastní závod za 1,7 miliardy korun. V zemi investují i další české firmy z oboru jako Zetor či Farmtec. Rusko se systematicky zaměřuje na dodávky zahraničních technologií. Cílem je vybudování co nejsoběstačnějšího zemědělství. Sankce Evropské unie vůči Rusku a jeho odvetné opatření v podobě zákazu dovozu potravin můžou být příležitostí pro české výrobce zemědělské techniky a technologií. Již tři roky trvající

 • dub
  1
  Rusko není trh pro sólisty

  Neopouštějme ruský trh, české firmy tam mají velké renomé, vyzývají experti. Obchod s Ruskem je pro českou ekonomiku dlouhodobě prioritou. Jenže od roku 2013 se výrazně propadá. "Rusko je velmi zajímavý trh pro řadu firem a Česká republika je tam známá jako solidní a renomovaný dodavatel. Jenže vlivem mnoha faktorů došlo v Rusku k propadu obchodu nejen s Evropskou unií, ale i s Českou republikou.

KURZ VALUT

RUB/USD
55,8453
RUB/EUR
60,7932
RUB/CZK
2,26728

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
20:35
Samara
20:35
Novosibirsk
23:35

Kaliningrad vyhlášen nejlepším městem pro podnikání

 

Podle výzkumu časopisu Forbes, který sestavil seznam „30 nejlepších měst pro podnikání v Rusku – 2013“, získal Kaliningrad první místo. Druhé místo obsadila Ufa, třetí – Krasnodar.

Hlavním důvodem vítězství jsou celní úlevy Kaliningradské oblasti. Tento region je jediným v Rusku, který se rozvíjí podle samostatného federálního programu.

Co se týče Ufy, toto město nabízí dostatek kvalifikované pracovní síly (ve městě je mnoho absolventů VŠ), dostatečná rezerva energetických zdrojů a dostupnost vhodných pozemků.

Do první desítky ratingu se rovněž zařadily Tomsk, Omsk, Togliatti, Irkutsk, Kemerovo, Kazaň a Saratov. Moskva skončila v hodnocení na 14. místě, Petrohrad – na 21. místě. Poslední 30. místo obsadil Vladivostok.

Minulý ročník nominoval na první Soči, v letošním roce se toto město do seznamu 30 ani nedostalo.

 

Zdroj: MPO Moskva

Vízum do Ruska