+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

 • čer
  27
  České firmy se znovu orientují na Rusko

  České firmy mají čím dál častěji políčeno na získání zakázek v Ruské federaci. Vyplývá to z průzkumu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP ČR). „Z průzkumu vyplynulo, že se firmy začínají intenzivně zaměřovat na Rusko. Obrátili jsme se na Český statistický úřad a zjistili jsme, že od ledna do dubna letošního roku vzrostl export do Ruska o 21 procent,“ řekl včera předseda představenstva...

KURZ VALUT

RUB/USD
59,2746
RUB/EUR
69,6654
RUB/CZK
2,73136

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
1:58
Samara
1:58
Novosibirsk
4:58

Kdo bude velvyslancem v Rusku?

16.4.

Na zítřejší schůzce prezidenta Miloše Zemana a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga budou hlavní témata polední schůzky na Pražském hradě návrhy jmenovat velvyslance na Slovensku, v Moskvě i dalších zemích. 

A kdo bude velvyslancem v Rusku? ...Remek ztratil o Moskvu zájem.

Kromě Klausové prosazoval Zeman již od svého vítězství ve volbách ještě Remka, kterého by rád viděl jako velvyslance v Moskvě. A v tomto případě dal dokonce Schwarzenberg najevo, že je ochoten vyjednávat, ačkoli se kvůli Remkově komunistické minulosti s nominací těžko smiřoval. Jak ale zjistil deník Insider, problém to již zřejmě nebude tak velký, protože Remek o Moskvu ztratil zájem. Sám Remek odmítl deníku celou věc jakkoli komentovat, nejmenovaný zdroj z KSČM ale takový scénář potvrdil. "Na stranickém orgánu jsem neměl dojem, že by se do Ruska nějak hrnul," řekl Insideru.

Velvyslanectví na Slovensku a v Rusku ovšem nebudou jedinými tématy úterní schůzky. Budou jednat také o možném vyslání exministra obrany Alexandra Vondry do Izraele.

Dalším "horkým" křeslem je velvyslanecké místo v Londýně, kde má do příštího roku sloužit prodlouženou misi Michael Žantovský.

Zdroj: aktualne.cz
 
 
Vízum do Ruska