+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • čer
  27
  České firmy se znovu orientují na Rusko

  České firmy mají čím dál častěji políčeno na získání zakázek v Ruské federaci. Vyplývá to z průzkumu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP ČR). „Z průzkumu vyplynulo, že se firmy začínají intenzivně zaměřovat na Rusko. Obrátili jsme se na Český statistický úřad a zjistili jsme, že od ledna do dubna letošního roku vzrostl export do Ruska o 21 procent,“ řekl včera předseda představenstva...

 • čer
  27
  Vízum do Ruska - Změny v registraci 2017

  Důležité: Nová pravidla pro registraci v Rusku souvisejí s probíhajícím Konfederačním pohárem 2017 a vztahují se na období od 01.06. - 12.07.2017 pro města Soči, Moskva, Kazaň a Petrohrad.

KURZ VALUT

RUB/USD
58,129
RUB/EUR
69,7664
RUB/CZK
2,67149

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
0:18
Samara
0:18
Novosibirsk
3:18

Na choutky EU na protiruské zákony by Moskva odpověděla

15.2.2013

V řadě zemí Evropské unie existují tendence zavést po vzoru USA protiruské zákony. Podle agentury ITAR-TASS to dnes prohlásil náměstek ruského ministra zahraničí, podle něhož by Rusko na takové kroky "adekvátně odpovědělo"

Moskva by prý postupovala podobně jako vůči Spojeným státům, se kterými po přijetí takzvaného zákona Magnitského vztahy značně ochladly. Americká právní úprava zavedla sankce proti Rusům, kteří porušují lidská práva.

EU zmítaná ekonomickou krizí podle náměstka šéfa ruské diplomacie Alexeje Meškova k Rusku tíhne. Meškov předpokládá růst vzájemného obchodu i posílení jiných kontaktů. Zároveň však upozorňuje, že v některých zemích EU existují návrhy na sankční zákony ve vztahu k Rusku.

Meškov tvrdí, že "rozumně uvažující poslanci žádné podobné návrhy neschválí". Opačná situace by prý nebyla výhodná ani pro Rusko, ani pro EU. Diplomat je zároveň přesvědčen, že po ruské reakci na Magnitského zákon mnohé v EU přešla chuť k podobným zákonodárným aktivitám.V řadě zemí Evropské unie existují tendence zavést po vzoru USA protiruské zákony. Podle agentury ITAR-TASS to dnes prohlásil náměstek ruského ministra zahraničí, podle něhož by Rusko na takové kroky "adekvátně odpovědělo".

Američané sankční zákon na konci loňského roku přijali pod jménem Sergeje Magnitského. Tento právník pracoval pro britský investiční fond Hermitage Capital, upozorňoval na korupci na vysokých místech ruské státní správy a za nevyjasněných okolností zemřel v roce 2009 v ruském vazebním vězení, stíhaný za údajné daňové úniky.

Zákon například zakazuje Rusům porušujícím lidská práva vstup do USA. Moskva na tento americký krok reagovala mimo jiné zákazem adopcí ruských sirotků americkými občany a zákazem zahraničního financování ruských nevládních organizací zabývajících se politikou.

Zdroj: ČTK, tyden.cz

Vízum do Ruska