+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  30
  Vánoční otevírací doba - CRC Consulting

  Také v období vánočních svátků je naše kancelář CRC Consulting otevřena jako obvykle, každý pracovní den od 9 - 17h. Podávat žádosti o ruské vízum nebo vyzvedávat cestovní doklady s již vyřízeným ruským vízem můžete kdykoli v daném čase, v případě potřeby a po dohodě vám vyjdeme rádi vstříct.

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

KURZ VALUT

RUB/USD
58,7082
RUB/EUR
69,4048
RUB/CZK
2,70507

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
18:45
Samara
18:45
Novosibirsk
21:45

Na choutky EU na protiruské zákony by Moskva odpověděla

15.2.2013

V řadě zemí Evropské unie existují tendence zavést po vzoru USA protiruské zákony. Podle agentury ITAR-TASS to dnes prohlásil náměstek ruského ministra zahraničí, podle něhož by Rusko na takové kroky "adekvátně odpovědělo"

Moskva by prý postupovala podobně jako vůči Spojeným státům, se kterými po přijetí takzvaného zákona Magnitského vztahy značně ochladly. Americká právní úprava zavedla sankce proti Rusům, kteří porušují lidská práva.

EU zmítaná ekonomickou krizí podle náměstka šéfa ruské diplomacie Alexeje Meškova k Rusku tíhne. Meškov předpokládá růst vzájemného obchodu i posílení jiných kontaktů. Zároveň však upozorňuje, že v některých zemích EU existují návrhy na sankční zákony ve vztahu k Rusku.

Meškov tvrdí, že "rozumně uvažující poslanci žádné podobné návrhy neschválí". Opačná situace by prý nebyla výhodná ani pro Rusko, ani pro EU. Diplomat je zároveň přesvědčen, že po ruské reakci na Magnitského zákon mnohé v EU přešla chuť k podobným zákonodárným aktivitám.V řadě zemí Evropské unie existují tendence zavést po vzoru USA protiruské zákony. Podle agentury ITAR-TASS to dnes prohlásil náměstek ruského ministra zahraničí, podle něhož by Rusko na takové kroky "adekvátně odpovědělo".

Američané sankční zákon na konci loňského roku přijali pod jménem Sergeje Magnitského. Tento právník pracoval pro britský investiční fond Hermitage Capital, upozorňoval na korupci na vysokých místech ruské státní správy a za nevyjasněných okolností zemřel v roce 2009 v ruském vazebním vězení, stíhaný za údajné daňové úniky.

Zákon například zakazuje Rusům porušujícím lidská práva vstup do USA. Moskva na tento americký krok reagovala mimo jiné zákazem adopcí ruských sirotků americkými občany a zákazem zahraničního financování ruských nevládních organizací zabývajících se politikou.

Zdroj: ČTK, tyden.cz

Vízum do Ruska