+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  30
  Vánoční otevírací doba - CRC Consulting

  Také v období vánočních svátků je naše kancelář CRC Consulting otevřena jako obvykle, každý pracovní den od 9 - 17h. Podávat žádosti o ruské vízum nebo vyzvedávat cestovní doklady s již vyřízeným ruským vízem můžete kdykoli v daném čase, v případě potřeby a po dohodě vám vyjdeme rádi vstříct.

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

KURZ VALUT

RUB/USD
58,7082
RUB/EUR
69,4048
RUB/CZK
2,70507

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
18:51
Samara
18:51
Novosibirsk
21:51

Na Masopust do RUSKA ...

DNES 11. března začal v Rusku jeden z nejstarších svátků Masopust neboli "Maslenica". Původně, za pohanských časů, vyprovázeli o Masopustu zimu a vítali jaro, avšak po přijetí křesťanství se význam svátku změnil.

Jedním ze symbolů Masopustu jsou bliny. Dobré hospodyně mají vždy vlastní recept. Ochutnat si bliny může účastník lidových veselic v různých městech. V Moskvě má být Masopust oslaven v 16 městských parcích. Na programu je přes 500 různých akcí. Moskvané a hosté metropole se mohou zúčastnit různých soutěží, karnevalových průvodů, shlédnout představení pouličních divadel.

Ruská pravoslavná církev připomíná, že je to doba příprav na Velký půst, který končí Velikonocemi. Letos oslaví pravoslavní věřící Velikonoce 5. května.

Mnozí jsou přesvědčeni, že Masopust je pohanský svátek. Skutečně, pochází z dob Staré Rusi. Vědci se domnívají, že v předkřesťanské době byl tento svátek napojen na jarní rovnodennost, která je u mnoha národů začátkem nového roku, a byla rovněž těsně spojena s rozloučením se zimou a vítáním jara. Pravoslavní kněží naopak tvrdí, že samotný název má křesťanský smysl, a je těsně napojen na církevní tradici. Duchovní Igor Fomin vyprávěl:
"Tento týden začínají dny půstu. Musíme se zdržet masa, to pokud jde o jídlo, a z duchovního hlediska začínají ve středu a pátek speciální modlitby. K tradici patří rovněž pohoštění těch, kdo na to nemají, pomoc žebrákům, návštěva nemocných. V těchto dnech je velmi důležité věnovat pozornost svým blízkým."

Zdroj: czech.ruvr., 
Vízum do Ruska