+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  30
  Vánoční otevírací doba - CRC Consulting

  Také v období vánočních svátků je naše kancelář CRC Consulting otevřena jako obvykle, každý pracovní den od 9 - 17h. Podávat žádosti o ruské vízum nebo vyzvedávat cestovní doklady s již vyřízeným ruským vízem můžete kdykoli v daném čase, v případě potřeby a po dohodě vám vyjdeme rádi vstříct.

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

KURZ VALUT

RUB/USD
58,7082
RUB/EUR
69,4048
RUB/CZK
2,70507

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
18:42
Samara
18:42
Novosibirsk
21:42

Na veletrh do Ruska... Co se právě chystá?

Russia Power 2013 - MOSKVA -5.3.2013 - 6.3.2013

 

Obchodní mise MPO ČR v Moskvě připravuje ve spolupráci s agenturou CzechTrade prezentaci českých exportérů v oboru energetiky na veletrhu Russia Power 2013.

Obrovské možnosti v oboru energetiky jsou dnes zajímavým tématem pro tisíce světových koncernů a firem, které se snaží v Rusku najít nového obchodního partnera. Zájem ze strany zahraničních firem a investorů o spolupráci s ruskými subjekty podnikajícími ve výše uvedené oblasti je standardně vysoký. V Rusku se nachází 600 tepelných elektráren, 100 hydroelektráren, 10 atomových elektráren. Potřeba elektroenergie je 2-3 krát vyšší než v Západní Evropě a Americe, 4krát vyšší než v Japonsku. Plány velkých ruských korporací v oblasti energetiky jsou rok od roku větší, připravují se nové projekty, do realizace kterých jsou zapojeny tisíce subdodavatelských subjektů.

Energetika v poslední době doznala velkých změn, jak ve vývoji a použití nových zařízení a technologií, tak i v přístupu k otázce celkové modernizace ruského energetického komplexu. Nové nosné témata, která jsou diskutována na všech významných konferenci a seminářích jsou: optimalizace fungování elektráren, ochrana životního prostředí, použití moderních technologií a možnosti investic na ruském energetickém trhu. Nejen v těchto oblastech se naskýtají velké možnosti i pro české firmy.

 

 

Technický veletrh Petrohrad 2013 ve dnech 12.03.2013 - 14.03.2013

Místo konání: "Lenexpo", Balšoj pereulok 103, Petrohrad, web:  http://lenexpo.ru/

Severozápadní region, jehož centrem je Sankt Peterburg, patří dnes k nejrychleji se rozvíjejícím průmyslovým regionům Ruska. V prvním pololetí 2012 dosáhl růst ukazatele průmyslové výroby regionu úrovně 113% (průměrná úroveň v Rusku činila cca 106%).

Strojírenství hraje ve struktuře průmyslové výroby regionu velmi důležitou roli. Kromě několika velkých loděnic (Baltijskyj zavod, Admiraltějskie verfi), z nichž většina má zajištěnou zakázkovou náplň na několik roků dopředu, je v Petrohradě, resp. v severozápadním federálním okruhu, řada dalších velkých i středních strojírenských firem, které se zajímají o možnosti nákupu nové, progresivní techniky.

Petrohrad je dnes rovněž přezdíván jako ruský Detroit, protože ve městě resp. jeho okolí, jsou již funkční nebo se dostavují automobilové závody
FORD, NISSAN, TOYOTA, GM, SUZUKI, HYUNDAI. Po příchodu světových automobilek do regionu se počítá i s příchodem dodavatelů autokomponentů . Speciálně pro tyto účely bude realizován projekt výstavby zvláštní ekonomické zóny – technického parku, kde budou rozmístěny výrobní firmy – dodavatelé pro automobilový průmysl. Současná krize se projevuje tím, že některé připravované projekty doznávají korektur, některé jsou „zakonzervovány“. Zahraniční obchod je ovšem ve většině případů „běh na dlouhou trať“, už nyní je třeba, aby si firmy připravovaly zázemí, sháněly a zpracovávaly nové kontakty, které po odeznění krize bude možné využít a „rozdělané“ kontrakty zrealizovat. Účast českých firem na tomto veletrhu má otevřít firmám možnosti působení v regionu SZ RF. 

Zdroj: czechtrade.cz

Vízum do Ruska