+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • dub
  19
  Sankce nutí Rusko investovat do vlastní produkce. Čeští výrobci agrotechniky proto cílí na místní trh

  Čeští výrobci zemědělské techniky pronikají na ruský trh. Agrostroj staví u Voroněže vlastní závod za 1,7 miliardy korun. V zemi investují i další české firmy z oboru jako Zetor či Farmtec. Rusko se systematicky zaměřuje na dodávky zahraničních technologií. Cílem je vybudování co nejsoběstačnějšího zemědělství. Sankce Evropské unie vůči Rusku a jeho odvetné opatření v podobě zákazu dovozu potravin můžou být příležitostí pro české výrobce zemědělské techniky a technologií. Již tři roky trvající

 • dub
  1
  Rusko není trh pro sólisty

  Neopouštějme ruský trh, české firmy tam mají velké renomé, vyzývají experti. Obchod s Ruskem je pro českou ekonomiku dlouhodobě prioritou. Jenže od roku 2013 se výrazně propadá. "Rusko je velmi zajímavý trh pro řadu firem a Česká republika je tam známá jako solidní a renomovaný dodavatel. Jenže vlivem mnoha faktorů došlo v Rusku k propadu obchodu nejen s Evropskou unií, ale i s Českou republikou.

KURZ VALUT

RUB/USD
55,8453
RUB/EUR
60,7932
RUB/CZK
2,26728

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
20:31
Samara
20:31
Novosibirsk
23:31

Olympijská víza

Na konzulátech Ruska po celém světě se otevřela „olympijská okénka“. Jsou to zvláštní přepážky, kam se mohou obrátit budoucí hosté ZOH v Soči, a zároveň zvláštní systém zpracování dokumentů, který dává přednost přihláškám fanoušků.

Systém „olympijských okének“ má značně usnadnit život těm, kdo se chystají na ZOH do Soči. Člověk musí jen dokázat, že ruské vízum potřebuje pro cestu na Olympiádu.

Diváci musejí potvrdit, že se skutečně chystají navštívit sportovní soutěže, anebo zahajovací a závěrečný ceremoniál ZOH. K tomu mají předložit vstupenku na tyto akce, anebo elektronické potvrzení její koupě, které obdrží od Organizačního výboru Soči 2014 nebo jeho oficiálních agentů, anebo průkaz fanouška.

Přihlášky fanoušků se rozebírají v nejkratším termínů, doslova během jednoho týdne. Ostatně je to dost jednoduché, řekla Faith Duganová, občanka USA, která se chystá do Soči, aby sledovala olympijský hokejový turnaj:

- Lidi, kteří žádají o vízum, zvou obyčejně na konzulát na kratší besedu. Měla jsem jet do New Yorku, kde se nachází nejbližší konzulát. Musela jsem ale nečekaně jít do nemocnice. Z konzulátu mi zavolali, aby stanovili datum besedy, řekla jsem jim, co se mi stalo, a odpověděli, že za této situace je možno vystavit vízum bez osobní besedy.

Olympiáda se může stát dobrou záminkou k velké cestě do Ruska. Větší část zahraničních hostů Soči se chystá po Olympiádě navštívit ještě několik ruských měst. 

Olympijská okénka budou otevřená až do dubna 2014, a jejich služeb si mohou využít hosté nejen Olympijských, ale také Paralympijských her. Usnadněný režim byl zaveden také pro účastníky soutěží.

Sportovci, jejich trenéři, rozhodčí a členové týmů nebudou potřebovat víza, ke vstupu do Ruska jim bude stačit jen olympijská akreditace.

Zdroj: czech.ruvr , foto: Wikipedie

Vízum do Ruska