+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • kvě
  17
  Do Prahy jezdí čím dál víc Rusů, Asiatů i turistů z Česka

  Praha se těší stoupajícímu zájmu turistů z Ruska. V prvních měsících letošního roku do metropole podle organizace Prague City Tourism (PCT) zavítalo o polovinu Rusů více než v loňském roce. Zájem o Prahu ale stoupá i mezi tuzemskými turisty a Asiaty. Rusů do Prahy přijelo o 52,3 procenta víc než loni,...

 • dub
  26
  Sankce nesankce, český vývoz do Ruska opět roste. Letos zatím o čtvrtinu

  Propad vývozu do Ruska se letos zastavil, v prvních dvou měsících roku se zvýšil export českých firem do Ruska meziročně o 26 procent. Podíl Ruska na celkovém českém exportu ale zůstal 1,8 procenta. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Mezi důvody dřívějšího poklesu vývozu patřily mimo jiné sankce zavedené Evropskou unií v roce 2014 na Rusko kvůli anexi Krymu. Ministr průmyslu...

KURZ VALUT

RUB/USD
56,7106
RUB/EUR
63,3684
RUB/CZK
2,39746

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
12:19
Samara
12:19
Novosibirsk
15:19

Olympijská víza

Na konzulátech Ruska po celém světě se otevřela „olympijská okénka“. Jsou to zvláštní přepážky, kam se mohou obrátit budoucí hosté ZOH v Soči, a zároveň zvláštní systém zpracování dokumentů, který dává přednost přihláškám fanoušků.

Systém „olympijských okének“ má značně usnadnit život těm, kdo se chystají na ZOH do Soči. Člověk musí jen dokázat, že ruské vízum potřebuje pro cestu na Olympiádu.

Diváci musejí potvrdit, že se skutečně chystají navštívit sportovní soutěže, anebo zahajovací a závěrečný ceremoniál ZOH. K tomu mají předložit vstupenku na tyto akce, anebo elektronické potvrzení její koupě, které obdrží od Organizačního výboru Soči 2014 nebo jeho oficiálních agentů, anebo průkaz fanouška.

Přihlášky fanoušků se rozebírají v nejkratším termínů, doslova během jednoho týdne. Ostatně je to dost jednoduché, řekla Faith Duganová, občanka USA, která se chystá do Soči, aby sledovala olympijský hokejový turnaj:

- Lidi, kteří žádají o vízum, zvou obyčejně na konzulát na kratší besedu. Měla jsem jet do New Yorku, kde se nachází nejbližší konzulát. Musela jsem ale nečekaně jít do nemocnice. Z konzulátu mi zavolali, aby stanovili datum besedy, řekla jsem jim, co se mi stalo, a odpověděli, že za této situace je možno vystavit vízum bez osobní besedy.

Olympiáda se může stát dobrou záminkou k velké cestě do Ruska. Větší část zahraničních hostů Soči se chystá po Olympiádě navštívit ještě několik ruských měst. 

Olympijská okénka budou otevřená až do dubna 2014, a jejich služeb si mohou využít hosté nejen Olympijských, ale také Paralympijských her. Usnadněný režim byl zaveden také pro účastníky soutěží.

Sportovci, jejich trenéři, rozhodčí a členové týmů nebudou potřebovat víza, ke vstupu do Ruska jim bude stačit jen olympijská akreditace.

Zdroj: czech.ruvr , foto: Wikipedie

Vízum do Ruska