+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

 • čer
  27
  České firmy se znovu orientují na Rusko

  České firmy mají čím dál častěji políčeno na získání zakázek v Ruské federaci. Vyplývá to z průzkumu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP ČR). „Z průzkumu vyplynulo, že se firmy začínají intenzivně zaměřovat na Rusko. Obrátili jsme se na Český statistický úřad a zjistili jsme, že od ledna do dubna letošního roku vzrostl export do Ruska o 21 procent,“ řekl včera předseda představenstva...

KURZ VALUT

RUB/USD
59,2746
RUB/EUR
69,6654
RUB/CZK
2,73136

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
2:04
Samara
2:04
Novosibirsk
5:04

Olympijská víza

Na konzulátech Ruska po celém světě se otevřela „olympijská okénka“. Jsou to zvláštní přepážky, kam se mohou obrátit budoucí hosté ZOH v Soči, a zároveň zvláštní systém zpracování dokumentů, který dává přednost přihláškám fanoušků.

Systém „olympijských okének“ má značně usnadnit život těm, kdo se chystají na ZOH do Soči. Člověk musí jen dokázat, že ruské vízum potřebuje pro cestu na Olympiádu.

Diváci musejí potvrdit, že se skutečně chystají navštívit sportovní soutěže, anebo zahajovací a závěrečný ceremoniál ZOH. K tomu mají předložit vstupenku na tyto akce, anebo elektronické potvrzení její koupě, které obdrží od Organizačního výboru Soči 2014 nebo jeho oficiálních agentů, anebo průkaz fanouška.

Přihlášky fanoušků se rozebírají v nejkratším termínů, doslova během jednoho týdne. Ostatně je to dost jednoduché, řekla Faith Duganová, občanka USA, která se chystá do Soči, aby sledovala olympijský hokejový turnaj:

- Lidi, kteří žádají o vízum, zvou obyčejně na konzulát na kratší besedu. Měla jsem jet do New Yorku, kde se nachází nejbližší konzulát. Musela jsem ale nečekaně jít do nemocnice. Z konzulátu mi zavolali, aby stanovili datum besedy, řekla jsem jim, co se mi stalo, a odpověděli, že za této situace je možno vystavit vízum bez osobní besedy.

Olympiáda se může stát dobrou záminkou k velké cestě do Ruska. Větší část zahraničních hostů Soči se chystá po Olympiádě navštívit ještě několik ruských měst. 

Olympijská okénka budou otevřená až do dubna 2014, a jejich služeb si mohou využít hosté nejen Olympijských, ale také Paralympijských her. Usnadněný režim byl zaveden také pro účastníky soutěží.

Sportovci, jejich trenéři, rozhodčí a členové týmů nebudou potřebovat víza, ke vstupu do Ruska jim bude stačit jen olympijská akreditace.

Zdroj: czech.ruvr , foto: Wikipedie

Vízum do Ruska