+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  30
  Vánoční otevírací doba - CRC Consulting

  Také v období vánočních svátků je naše kancelář CRC Consulting otevřena jako obvykle, každý pracovní den od 9 - 17h. Podávat žádosti o ruské vízum nebo vyzvedávat cestovní doklady s již vyřízeným ruským vízem můžete kdykoli v daném čase, v případě potřeby a po dohodě vám vyjdeme rádi vstříct.

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

KURZ VALUT

RUB/USD
58,7082
RUB/EUR
69,4048
RUB/CZK
2,70507

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
18:55
Samara
18:55
Novosibirsk
21:55

Po příjezdu do Ruska - registrace

Podle zákona o pobytu cizinců na území Ruska je bezpodmínečně nutné, aby se cizinec při pobytu nad 7 pracovních dnů zaregistroval v místě příjezdu, pokud nebydlí v hotelu nebo jiném ubytovacím zařízení, kde přebírá ohlašovací povinnost nehledě na délku pobytu ubytovací zařízení.

JAK NA TO ?

Pokud jste ubytováni v soukromí, přihlásíte se příslušnému migračnímu úřadu - OVIR ( lze vyřídit také za poplatek na jakékoli poště). Budete potřebovat: vyplněný formulář, kopii migrační karty, kopii datové stránky cestovního pasu, kopii ruského víza, kopii občanského průkazu osoby, u které budete ubytováni, případně její plnou moc (pokud není přítomna osobně). V případě registrace na poště doporučujeme mít potřebné doklady ve dvou kopiich.

Pokud nebydlíte v hotelu či ubytovacím zařízení, při změně místa bydliště je cizinec povinen zaregistrovat se do 7 pracovních dnů v novém místě bydliště. Pro bezproblémovou případnou kontrolu kdekoli na území v Rusku doporučujeme mít u sebe jakékoli kopie z předešlých ubytování, případně jízdenky a pod., které prokazují kontrole trasu vaší cesty.

V souladu se zákonem je cestovatel povinen po odjezdu z místa ubytování se odhlasit. V případě, že je ubytován v ubytovacím zařízení, splní tuto povinnost ubytovací zařízení. Přísné postihy cizinců, kteří ohlašovací povinnost podcení nebo nedisponují dokladem o jejím splnění po dobu pobytu v RF, se pohybují v řádech tisíců rublů.