+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • čer
  27
  České firmy se znovu orientují na Rusko

  České firmy mají čím dál častěji políčeno na získání zakázek v Ruské federaci. Vyplývá to z průzkumu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP ČR). „Z průzkumu vyplynulo, že se firmy začínají intenzivně zaměřovat na Rusko. Obrátili jsme se na Český statistický úřad a zjistili jsme, že od ledna do dubna letošního roku vzrostl export do Ruska o 21 procent,“ řekl včera předseda představenstva...

 • čer
  27
  Vízum do Ruska - Změny v registraci 2017

  Důležité: Nová pravidla pro registraci v Rusku souvisejí s probíhajícím Konfederačním pohárem 2017 a vztahují se na období od 01.06. - 12.07.2017 pro města Soči, Moskva, Kazaň a Petrohrad.

KURZ VALUT

RUB/USD
58,129
RUB/EUR
69,7664
RUB/CZK
2,67149

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
0:17
Samara
0:17
Novosibirsk
3:17

Po příjezdu do Ruska - registrace

Podle zákona o pobytu cizinců na území Ruska je bezpodmínečně nutné, aby se cizinec při pobytu nad 7 pracovních dnů zaregistroval v místě příjezdu, pokud nebydlí v hotelu nebo jiném ubytovacím zařízení, kde přebírá ohlašovací povinnost nehledě na délku pobytu ubytovací zařízení.

JAK NA TO ?

Pokud jste ubytováni v soukromí, přihlásíte se příslušnému migračnímu úřadu - OVIR ( lze vyřídit také za poplatek na jakékoli poště). Budete potřebovat: vyplněný formulář, kopii migrační karty, kopii datové stránky cestovního pasu, kopii ruského víza, kopii občanského průkazu osoby, u které budete ubytováni, případně její plnou moc (pokud není přítomna osobně). V případě registrace na poště doporučujeme mít potřebné doklady ve dvou kopiich.

Pokud nebydlíte v hotelu či ubytovacím zařízení, při změně místa bydliště je cizinec povinen zaregistrovat se do 7 pracovních dnů v novém místě bydliště. Pro bezproblémovou případnou kontrolu kdekoli na území v Rusku doporučujeme mít u sebe jakékoli kopie z předešlých ubytování, případně jízdenky a pod., které prokazují kontrole trasu vaší cesty.

V souladu se zákonem je cestovatel povinen po odjezdu z místa ubytování se odhlasit. V případě, že je ubytován v ubytovacím zařízení, splní tuto povinnost ubytovací zařízení. Přísné postihy cizinců, kteří ohlašovací povinnost podcení nebo nedisponují dokladem o jejím splnění po dobu pobytu v RF, se pohybují v řádech tisíců rublů.