+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  30
  Vánoční otevírací doba - CRC Consulting

  Také v období vánočních svátků je naše kancelář CRC Consulting otevřena jako obvykle, každý pracovní den od 9 - 17h. Podávat žádosti o ruské vízum nebo vyzvedávat cestovní doklady s již vyřízeným ruským vízem můžete kdykoli v daném čase, v případě potřeby a po dohodě vám vyjdeme rádi vstříct.

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

KURZ VALUT

RUB/USD
58,7082
RUB/EUR
69,4048
RUB/CZK
2,70507

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
18:43
Samara
18:43
Novosibirsk
21:43

Ruská duma - zákon o porušování práv Rusů

 

Praha 

Ruská Státní duma připravuje seznam Američanů, kteří nebudou moci cestovat do Ruska. Důvod? Porušují lidská práva občanů Ruské federace.

Ještě tento týden má duma podle agentury RIA Novosti příslušný zákon schválit, a dát tak odpověď americkému senátu. Ten ve čtvrtek zakázal vstup do USA Rusům, kteří mají podíl na smrti právníka Sergeje Magnického v roce 2009 a vůbec všem, kteří jsou "zapleteni" do porušování lidských práv. Magnickij se zabýval odhalování korupce v ruské státní správě. Šlo o daňový podvod a vytunelování firmy Hermitage Capital Managementale. Maganickij zemřel ve vyšetřovací vazbě na následky bití. Americký Senát také rozhodl, že osoby, které mají podíl na jeho smrti, musí mít v bankách na území USA zablokované účty. Zákon schválila už před Senátem Sněmovna reprezentantů a zbývá jen podpis prezidenta Baracka Obamy. Ten naznačil, že podepíše. 

V Moskvě tento krok samozřejmě narazil. Návrh zakázat v odvetě některým Američanům vstup do Ruska zveřejnil sám předseda Dumy (dolní komory ruského parlamentu) Sergej Naryškin.

Ruská vláda dále oznámila, že zpřísní dohled nad dovozem hovězího a vepřového masa ze Spojených států. Popírá však, že by to souviselo s hlasováním Senátu USA. Oficiálním důvodem je požadavek na certifikáty, že maso neobsahuje ractopamin. Látku, která se přidává do krmné směsi pro zvířata. V USA je povolená, v Evropě včetně Ruska však nikoliv. Američané přitom vyvážejí do Ruska maso za více než půl miliardy dolarů ročně.

K razantní odpovědi na takzvaný Magnického zákon vyzval poslance ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. "Je to pokus zasahovat do našich vnitřních záležitostí. Doufám, že parlament odpoví hlasem všech stran, které jsou tam zastoupeny," uvedl Lavrov v televizi.

Rusové nicméně zatím neřekli, jakých Američanů se zákaz bude týkat, ani za jaké konkrétní činy.

Ruský ekonomický deník Kommersant ale píše, že Kreml nemá zájem na tom, aby nové spory negativně ovlivnily rusko-americký obchod. "Situace kolem takzvaného Magnického seznamu by se neměla projevit na kontaktech byznysmenů," cituje deník vicepremiéra Igora Šuvalova. Po letošním ruském vstupu do Světové obchodní organizace (WTO) američtí podnikatelé doufají, že vývoz do Ruska se může po odstranění bariér až zdvojnásobit.

Pokud ale spory mezi Moskvou a Washingtonem přece jen nepřerostou v blokování obchodu. Američtí ministři zemědělství a obchodu už varovali, že pokud Rusko přeruší dovoz amerického masa, bude to porušení pravidel Světové obchodní organizace.

Paradoxní je, že americký Senát zároveň učinil poslední tečku za rivalitou mezi USA a bývalým Sovětským svazem v době studené války. Po osmatřiceti letech zrušil takzvaný Jacksonův-Vanikův dodatek, který ztížil Sovětskému svazu dosažení výhodných podmínek a tarifů při obchodování se Spojenými státy. Senátor Henry Jackson a člen Sněmovny reprezentantů Charles Vanik v roce 1974 prosadili, aby Sovětský svaz dostal výhodné podmínky pro obchod s USA až poté, co umožní svým občanů svobodný výjezd do zahraničí. Dodatek byl schválen hlavně kvůli židovským obyvatelům SSSR, usilujícím o vystěhování.

Vedení SSSR, kde tehdy vládl jako generální tajemník komunistické strany Leonid Brežněv, bylo rozpolcené. Stálo o americké zboží a techniku, proto částečně ustoupilo a zvýšilo kvóty pro vycestování do ciziny. Zrušení dodatku, který už stejně v praxi neměl žádný význam, tak mělo být potvrzením toho, že americko-ruský obchod nebude zatížen politikou tolik jako v minulosti. 

Návrhy seznamů lidí, kteří z jedné do druhé země nebudou moci cestovat, ale ukazují, že politika stále roli hrát bude.

Zdroj: aktualne.cz

Vízum do Ruska