+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • dub
  19
  Sankce nutí Rusko investovat do vlastní produkce. Čeští výrobci agrotechniky proto cílí na místní trh

  Čeští výrobci zemědělské techniky pronikají na ruský trh. Agrostroj staví u Voroněže vlastní závod za 1,7 miliardy korun. V zemi investují i další české firmy z oboru jako Zetor či Farmtec. Rusko se systematicky zaměřuje na dodávky zahraničních technologií. Cílem je vybudování co nejsoběstačnějšího zemědělství. Sankce Evropské unie vůči Rusku a jeho odvetné opatření v podobě zákazu dovozu potravin můžou být příležitostí pro české výrobce zemědělské techniky a technologií. Již tři roky trvající

 • dub
  1
  Rusko není trh pro sólisty

  Neopouštějme ruský trh, české firmy tam mají velké renomé, vyzývají experti. Obchod s Ruskem je pro českou ekonomiku dlouhodobě prioritou. Jenže od roku 2013 se výrazně propadá. "Rusko je velmi zajímavý trh pro řadu firem a Česká republika je tam známá jako solidní a renomovaný dodavatel. Jenže vlivem mnoha faktorů došlo v Rusku k propadu obchodu nejen s Evropskou unií, ale i s Českou republikou.

KURZ VALUT

RUB/USD
55,8453
RUB/EUR
60,7932
RUB/CZK
2,26728

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
20:45
Samara
20:45
Novosibirsk
23:45

Ruská víza na ZOH v Soči

Vážení sportovní přátelé,

Nejdražší olympiáda v historii utekla jako voda. V ruském lázeňském středisku Soči se uskuteční XI. Zimní paralympijské hry již ve dnech 7. - 16. března 2014.

Pokud se chystáte tyto sportovní svátky navštívit, připravte se na velmi vysokou úroveň kontroly přijíždějících návštěvníků. V souvislosti s tímto nabízíme radu i pomoc při vyřizování VÍZA do Ruské federace. Bez víza do Soči nemůžete vycestovat.

 

Co je potřeba pro cestu na XI. Zimní paralympijské hry v Soči

1)    Platné VÍZUM do Ruské federace

-    Pokud vízum již máte (typ business), NEMUSÍTE již o jiné další vízum žádat a můžete cestovat. Toto platí ale POUZE v případě, že zároveň máte zakoupenou platnou olympijskou vstupenku a platný dokument potvrzující zaplacený pobyt v oblasti, kde se tato hry pořádají. Připravte se na to, že Vás mohou kontrolní orgány již při vstupu do Ruska nebo oblasti pořádání ZOH požádat o jejich předložení a v případě pochybností nebo neúplných dokumentů Vás vrátit zpět nebo do této oblasti nevpustit.

-    Po příjezdu do Ruské federace oblasti pořádání Vám bude vystaven bezplatný tzv. ПАСПОРТ БОЛЕЛЬЩИКА -  pas návštěvníka/diváka (Spectator Pass). Je možné o něj požádat prostřednictvím on-line registrace nebo osobně v tzv. registračních centrech návštěvníků Soči 2014 (Soči, Moskva, Krasnodar).

-   On-line registrace zde - Spectator Pass

-   Během několika dnů Vám přijde potvrzovací sms i e-mail s potřebnými údaji a postup vyzvednoutí tohoto dokladu - Spectator Pass. S sebou musíte mít platný doklad totožnosti (cest. pas) – údaje, které jste udávali při registraci a také platnou vstupenku. Informace: +7 (495) 663-39-02

-   Pokud vízum do Ruské federace nemáte, můžete o něj sami požádat na nejbližším konzulátu RF (také Visa Handling Services) nebo se obrátit na naši společnost CRC Consulting s.r.o. www.viza-ruska-federace.cz

 

2)    Dokumenty potřebné pro vydání víza do Ruske federace 

-    originál cestovního pasu platný min. 6 měsíců po plánovaném odjezdu z Ruska. Pas musí mít nejméně jednu volnou dvojstránku, tzn. bez jakýchkoliv razítek nebo víz.

-   1x barevná průkazová fotografie 3,5 x 4,5 cm (kvalitní, světlé pozadí)

-  1x vízová anketa Ruské federace (stáhnout zde), vytisknout a pouze podepsat ČERNÝM perem/propiskou. Vízový formulář na visa.kdmid.ru v požadovaném ruském nebo anglickém jazyce vyplníme za vás.

-   kopii cestovního pojištění platné pro území Ruska na celou dobu platnosti víza. V případě vícevstupového víza je možné doložit CP pro první vstup. CP opatřené razítkem a podpisem musí obsahovat jméno a příjmení pojištěné osoby, číslo smlouvy, lhůtu platnosti a také územní platnost (celý svět nebo Ruská federace)

-   kopii dvojstránky cestovního pasu s fotografií (možno odeslat i emailem jako součást online objednávky)

-   platnou olympijskou vstupenku nebo potvrzení o jejím vystavení v elektronické podobě.

-  turistický VOUCHER. Tento VOUCHER je možné zakoupit u náší společnosti. Vízum si následně můžete vyřídit sami nebo využít náš VÍZOVÝ SERVIS viz. níže.

 

Pokud se rozhodnete využít naše služby, můzete nás navštívit osobně NEBO jen postačí vyplnit ONLINE objednávku VÍZOVÉHO SERVISU a veškeré potřebné dokumenty nám zaslat poštou. 
Cestovní doklad s vyřízeným vízem Vám  poštou zašleme zpět na Vámi udanou adresu.

 

Vízový servis - ceník   (platné i pro Soči 2014 s vlastním voucherem)

Název služby

Celková doba vyřízení žádosti *

Cena včetně DPH

 

vízový servis LONG

12 pracovních dní

2.190 Kč

OBJEDNAT

vízový servis STANDARD

6 pracovních dní 2.240 Kč OBJEDNAT

vízový servis EXPRES

3 pracovní dny 3.240 Kč OBJEDNAT
 

*od převzetí do navrácení cestovního dokladu