+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • bře
  8
  Svátek Ruska - vízum v březnu (MDŽ)

  UPOZORNĚNÍ - čtvrtek 8.3. a pátek 9.3.2018 se v Rusku slaví svátek "Mezinárodní den žen". V tyto pracovní dny budou Konzulární oddělení Velvyslanectví Ruské federace UZAVŘENA.

 • úno
  20
  Veletrhy a výstavy RUSKO 2018

  Vybrali jsme pro vás několik zajímavých veletrhů na území Ruské federace, které se konají v nejbližších dnech. Ve dnech 17.03.- 18.03.2018, Petrohrad – Stavíme dům 2018, dále 20.03.-23.03.2018, Moskva – TECHTEXTIL Russia 2018 nebo ve stejném termínu Petrohradský technický veletrh 2018, dále...

KURZ VALUT

RUB/USD
57,1072
RUB/EUR
70,4303
RUB/CZK
2,77004

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
4:00
Samara
4:00
Novosibirsk
7:00

Ruské letušky mají nejstylovější uniformy, rozhodli pasažéři

20.2.

Nejmódnější uniformy v Evropě mají podle cestujících stevardky ruské letecké společnosti Aeroflot. Výrazné červené kostýmy dostaly od více než 1200 hlasujících nejlepší hodnocení. Porazily tak uniformy leteckých společností, jako je například francouzská Air France nebo německá Lufthansa. Lidé v anketě hodnotili uniformy jako ve škole, od jedničky do pětky.

Přestože Rusko samo o sobě nepatří mezi módní velmoci, uniformy tamních letušek zapůsobily na cestující tolik, že je svými hlasy poslali na první místo žebříčku uniforem leteckých společností. Hodnocen byl pouze vzhled kostýmů palubní posádky, nikoli spokojenost se službami či další parametry společností.

S průzkumem toho, jak se pasažérům líbí uniformy letušek, přišel webový portál Skyscanner. Ten porovnává, co se týče cen letenek, přes 1000 aerolinek. Právě tady hlasovali cestující pro design uniforem jednotlivých leteckých společností. Nejúspěšnější byl v tomto směru ruský Aeroflot se svými červenými kostýmky, k nimž patří ve stejné barvě také takzvané lodičky, které ženskému personálu letadla zdobí hlavu.

České aerolinie se do první desítky nedostaly, tak jsme zapátrali, jak to vlastně s uniformami českého přepravce je. Autorem návrhu stávajících uniforem ČSA byl dnes již zkrachovalý OP Prostějov. Drobnou obměnou prošla koncepce uniforem přibližně před třemi lety. Termín další proměny střihu či barev zatím není v plánu, podle ČSA se ale dá očekávat v horizontu dalších tří let.

Mluvčí ČSA: Důležitá je i praktičnost a pohodlnost 

"V branži letecké přepravy na světě existují stovky nejrůznějších anket a hlasování. Pro letecké společnosti jsou zásadní ankety typu World Airline Award, jichž se účastní desítky miliónů hlasujících z řad cestujících. Ankety, jako je tato, vyjadřují subjektivní laický názor určité komunity," opřel se do hodnověrnosti ankety tiskový mluvčí ČSA Daniel Šabík, který se domnívá, že anketa hodnocení vzhledu uniforem aerolinií je poměrně diskutabilní.

"Uniformy často vycházejí z kultury té či oné země a odrážejí vnitřní pravidla jednotlivých aerolinek. Většina z nich, včetně ČSA, dává přednost funkčnosti a dodržování určité etikety. Pro palubní personál je uniforma pracovní oděv, ve kterém tráví dlouhé hodiny. Musí tedy splňovat i požadavky na praktičnost a pohodlnost. Zároveň by ale měla na cestující podprahově působit uklidňujícím a profesionálním dojmem, vzbuzovat respekt a důvěru," dodal Šabík.

Na dalších místech Britové a Němci

Na druhém místě v atraktivitě uniforem se umístila britská letecká společnost British Airways s tmavě modrými kostýmy zpestřenými pruhovanými šátky. Na třetí pozici skončily tmavé uniformy německé aerolinky Lufthansa, které rozjasňují žluté kravaty a šátky.

Ani Francouzi, odborníci na styl a módu, nepřekvapili ničím originálním. Stevardky společnosti Air France, které se umístily na čtvrté příčce, také nosí kostým tmavě modré barvy. Nejinak tomu je u finských aerolinek Finnair. Těm patří v žebříčku páté místo.

Zdroj: novinky.cz

Vízum do Ruska