+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

 • čer
  27
  České firmy se znovu orientují na Rusko

  České firmy mají čím dál častěji políčeno na získání zakázek v Ruské federaci. Vyplývá to z průzkumu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP ČR). „Z průzkumu vyplynulo, že se firmy začínají intenzivně zaměřovat na Rusko. Obrátili jsme se na Český statistický úřad a zjistili jsme, že od ledna do dubna letošního roku vzrostl export do Ruska o 21 procent,“ řekl včera předseda představenstva...

KURZ VALUT

RUB/USD
59,4604
RUB/EUR
69,8184
RUB/CZK
2,73582

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
17:57
Samara
17:57
Novosibirsk
20:57

Ruské řetězce pomohou vínu z Krymu

Vinařství Rusové po anexi Krymu připravují nejen podporu tamní turistiky, ale také injekce pro vinařský průmysl. S podporou vinařů z poloostrova by měly pomoci i největší řetězce. Kupříkladu magistrát Petrohradu prodejcům doporučí, aby krymským producentům zajistili příznivé podmínky pro vstup na trh.

Ukrajina se krymským vinařům uzavřela poté, co byl poloostrov připojen k Rusku. Přes její území se nyní nedostanou ani dodávky do ruských regionů, a proto se budou přepravovat vodní cestou. „Věříme, že obchodní řetězce nebudou ukládat pokuty za případné zdržení dodávek,“ uvedl ke složité logistice generální ředitel společnosti Legenda Krymu Michail Štyrlin.

Podle ruské celní služby byla Ukrajina loni mezi dovozci vín do Ruska na čtvrtém místě. Experti tvrdí, že krymská vína tvoří 75 procent exportu ze země. Pro nováčky ale není snadné na ruský trh proniknout. Náklady na zařazení do obchodní sítě a následné marketingové aktivity často dosahují až dvaceti procent ceny dodávaného vína.

Vláda proto lobbuje za jejich výrazné snížení. Úřady dvou největších ruských měst navíc vybízejí prodejce k propagaci krymské produkce například na veletrzích či pořádáním degustačních akcí.

Obchodní řetězce podle listu Kommersant s podporou souhlasí. K jednání jsou připraveni např. zástupci sítí Metro cash & Carry a Auchan. Síť Abeceda chuti, která se účastnila jednání s vládou, alkohol z poloostrova původně neprodávala. V nejbližší době s tím ale začne. Ředitel firmy uvedl, že na pozadí událostí na Ukrajině může obliba krymského vína u spotřebitelů stoupnout o 30 až 40 procent.

Prezident Svazu vinařů Leonid Popovič ale míní, že by se vinařům z poloostrova neměly dávat zvláštní pobídky. Argumentuje tím, že jsou na ruském trhu již dávno. Již nynější diskuze kolem vinařství jsou podle něj pro poloostrov dostatečnou reklamou.

Zdroj: E15.cz

Vízum do Ruska