+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • bře
  8
  Svátek Ruska - vízum v březnu (MDŽ)

  UPOZORNĚNÍ - čtvrtek 8.3. a pátek 9.3.2018 se v Rusku slaví svátek "Mezinárodní den žen". V tyto pracovní dny budou Konzulární oddělení Velvyslanectví Ruské federace UZAVŘENA.

 • úno
  20
  Veletrhy a výstavy RUSKO 2018

  Vybrali jsme pro vás několik zajímavých veletrhů na území Ruské federace, které se konají v nejbližších dnech. Ve dnech 17.03.- 18.03.2018, Petrohrad – Stavíme dům 2018, dále 20.03.-23.03.2018, Moskva – TECHTEXTIL Russia 2018 nebo ve stejném termínu Petrohradský technický veletrh 2018, dále...

KURZ VALUT

RUB/USD
61,409
RUB/EUR
72,0082
RUB/CZK
2,78973

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
2:41
Samara
2:41
Novosibirsk
5:41

Ruské řetězce pomohou vínu z Krymu

Vinařství Rusové po anexi Krymu připravují nejen podporu tamní turistiky, ale také injekce pro vinařský průmysl. S podporou vinařů z poloostrova by měly pomoci i největší řetězce. Kupříkladu magistrát Petrohradu prodejcům doporučí, aby krymským producentům zajistili příznivé podmínky pro vstup na trh.

Ukrajina se krymským vinařům uzavřela poté, co byl poloostrov připojen k Rusku. Přes její území se nyní nedostanou ani dodávky do ruských regionů, a proto se budou přepravovat vodní cestou. „Věříme, že obchodní řetězce nebudou ukládat pokuty za případné zdržení dodávek,“ uvedl ke složité logistice generální ředitel společnosti Legenda Krymu Michail Štyrlin.

Podle ruské celní služby byla Ukrajina loni mezi dovozci vín do Ruska na čtvrtém místě. Experti tvrdí, že krymská vína tvoří 75 procent exportu ze země. Pro nováčky ale není snadné na ruský trh proniknout. Náklady na zařazení do obchodní sítě a následné marketingové aktivity často dosahují až dvaceti procent ceny dodávaného vína.

Vláda proto lobbuje za jejich výrazné snížení. Úřady dvou největších ruských měst navíc vybízejí prodejce k propagaci krymské produkce například na veletrzích či pořádáním degustačních akcí.

Obchodní řetězce podle listu Kommersant s podporou souhlasí. K jednání jsou připraveni např. zástupci sítí Metro cash & Carry a Auchan. Síť Abeceda chuti, která se účastnila jednání s vládou, alkohol z poloostrova původně neprodávala. V nejbližší době s tím ale začne. Ředitel firmy uvedl, že na pozadí událostí na Ukrajině může obliba krymského vína u spotřebitelů stoupnout o 30 až 40 procent.

Prezident Svazu vinařů Leonid Popovič ale míní, že by se vinařům z poloostrova neměly dávat zvláštní pobídky. Argumentuje tím, že jsou na ruském trhu již dávno. Již nynější diskuze kolem vinařství jsou podle něj pro poloostrov dostatečnou reklamou.

Zdroj: E15.cz

Vízum do Ruska