+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • kvě
  17
  Do Prahy jezdí čím dál víc Rusů, Asiatů i turistů z Česka

  Praha se těší stoupajícímu zájmu turistů z Ruska. V prvních měsících letošního roku do metropole podle organizace Prague City Tourism (PCT) zavítalo o polovinu Rusů více než v loňském roce. Zájem o Prahu ale stoupá i mezi tuzemskými turisty a Asiaty. Rusů do Prahy přijelo o 52,3 procenta víc než loni,...

 • dub
  26
  Sankce nesankce, český vývoz do Ruska opět roste. Letos zatím o čtvrtinu

  Propad vývozu do Ruska se letos zastavil, v prvních dvou měsících roku se zvýšil export českých firem do Ruska meziročně o 26 procent. Podíl Ruska na celkovém českém exportu ale zůstal 1,8 procenta. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Mezi důvody dřívějšího poklesu vývozu patřily mimo jiné sankce zavedené Evropskou unií v roce 2014 na Rusko kvůli anexi Krymu. Ministr průmyslu...

KURZ VALUT

RUB/USD
56,7106
RUB/EUR
63,3684
RUB/CZK
2,39746

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
12:19
Samara
12:19
Novosibirsk
15:19

Ruské řetězce pomohou vínu z Krymu

Vinařství Rusové po anexi Krymu připravují nejen podporu tamní turistiky, ale také injekce pro vinařský průmysl. S podporou vinařů z poloostrova by měly pomoci i největší řetězce. Kupříkladu magistrát Petrohradu prodejcům doporučí, aby krymským producentům zajistili příznivé podmínky pro vstup na trh.

Ukrajina se krymským vinařům uzavřela poté, co byl poloostrov připojen k Rusku. Přes její území se nyní nedostanou ani dodávky do ruských regionů, a proto se budou přepravovat vodní cestou. „Věříme, že obchodní řetězce nebudou ukládat pokuty za případné zdržení dodávek,“ uvedl ke složité logistice generální ředitel společnosti Legenda Krymu Michail Štyrlin.

Podle ruské celní služby byla Ukrajina loni mezi dovozci vín do Ruska na čtvrtém místě. Experti tvrdí, že krymská vína tvoří 75 procent exportu ze země. Pro nováčky ale není snadné na ruský trh proniknout. Náklady na zařazení do obchodní sítě a následné marketingové aktivity často dosahují až dvaceti procent ceny dodávaného vína.

Vláda proto lobbuje za jejich výrazné snížení. Úřady dvou největších ruských měst navíc vybízejí prodejce k propagaci krymské produkce například na veletrzích či pořádáním degustačních akcí.

Obchodní řetězce podle listu Kommersant s podporou souhlasí. K jednání jsou připraveni např. zástupci sítí Metro cash & Carry a Auchan. Síť Abeceda chuti, která se účastnila jednání s vládou, alkohol z poloostrova původně neprodávala. V nejbližší době s tím ale začne. Ředitel firmy uvedl, že na pozadí událostí na Ukrajině může obliba krymského vína u spotřebitelů stoupnout o 30 až 40 procent.

Prezident Svazu vinařů Leonid Popovič ale míní, že by se vinařům z poloostrova neměly dávat zvláštní pobídky. Argumentuje tím, že jsou na ruském trhu již dávno. Již nynější diskuze kolem vinařství jsou podle něj pro poloostrov dostatečnou reklamou.

Zdroj: E15.cz

Vízum do Ruska