+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • bře
  8
  Svátek Ruska - vízum v březnu (MDŽ)

  UPOZORNĚNÍ - čtvrtek 8.3. a pátek 9.3.2018 se v Rusku slaví svátek "Mezinárodní den žen". V tyto pracovní dny budou Konzulární oddělení Velvyslanectví Ruské federace UZAVŘENA.

 • úno
  20
  Veletrhy a výstavy RUSKO 2018

  Vybrali jsme pro vás několik zajímavých veletrhů na území Ruské federace, které se konají v nejbližších dnech. Ve dnech 17.03.- 18.03.2018, Petrohrad – Stavíme dům 2018, dále 20.03.-23.03.2018, Moskva – TECHTEXTIL Russia 2018 nebo ve stejném termínu Petrohradský technický veletrh 2018, dále...

KURZ VALUT

RUB/USD
61,261
RUB/EUR
72,239
RUB/CZK
2,82101

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
1:16
Samara
1:16
Novosibirsk
4:16

Rusko chystá odvetu...

Rusko plánuje vybudovat v Bělorusku leteckou základnu.

Během nedávné návštěvy Minsku to prohlásil ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Moskva už se s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem dohodla na konkrétních krocích, které mají do budoucna posílit ochranu nebe svazového státu Ruska a Běloruska. Kromě toho jde ale podle odborníků zřejmě o odvetu za základnu NATO v Polsku a tamní americkou přítomnost.

První letka už letos

"Doufáme, že se zde v roce 2015 objeví letecký pluk, který bude sloužit k ochraně našich hranic. Zahájili jsme projednávání plánu na vytvoření ruské letecké základny se stíhacími letouny," prohlásil podle agentury Ria Novosti Šojgu po setkání s Lukašenkem. Jak zároveň dodal, už letos by se v Bělorusku měla objevit první stíhací letka a letecké velitelství.

Moskva ale do stavby základny nebude muset investovat ani rubl. Jak informoval deník Kommersant, ruské víceúčelové letouny Suchoj Su-30 by měly být dislokovány nedaleko západoběloruského města Baranoviči na 61. základně stíhacího letectva, kterou v současné době využívají běloruské vzdušné síly. Tato základna má pro Rusy ideální polohu. Leží přibližně sto kilometrů vzdušnou čarou od polských i litevských hranic.

 

Expert Alesin: Jde o odvetu za americké F-16

... řekl běloruský vojenský expert Alexandr Alesin, jedním z důvodů, proč chce Moskva v Bělorusku vybudovat vojenskou základnu, je přítomnost amerického letectva v Polsku. Na základně v Lasku ve středním Polsku je od podzimu 2012 rozmístěna letka stíhačů F-16. "Vysoce postavení příslušníci ruské armády nejsou spokojeni s tím, že se v Polsku zvýšil počet letounů F-16, které mohou být vyzbrojeny taktickými jadernými zbraněmi," vysvětlil. "Zdá se mi, že v určité míře vybudování ruské základny v Bělorusku může být odvetný krok." Podle něj chce Kreml zároveň pomocí základny upevnit vliv v sousední republice, která - nehledě na budování společného svazového státu - ruské politiky svým chováním nezřídka dráždí.

"Rusko jednoznačně chce upevnit v Bělorusku své pozice. Nepřímo kontrolovalo běloruské území pomocí politických a ekonomických nástrojů. Se základnou se však objeví možnost ovlivňovat přímo."

Zdroj: Aktualne.cz

Vízum do Ruska