+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

 • čer
  27
  České firmy se znovu orientují na Rusko

  České firmy mají čím dál častěji políčeno na získání zakázek v Ruské federaci. Vyplývá to z průzkumu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP ČR). „Z průzkumu vyplynulo, že se firmy začínají intenzivně zaměřovat na Rusko. Obrátili jsme se na Český statistický úřad a zjistili jsme, že od ledna do dubna letošního roku vzrostl export do Ruska o 21 procent,“ řekl včera předseda představenstva...

KURZ VALUT

RUB/USD
59,2746
RUB/EUR
69,6654
RUB/CZK
2,73136

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
2:04
Samara
2:04
Novosibirsk
5:04

Rusko chystá odvetu...

Rusko plánuje vybudovat v Bělorusku leteckou základnu.

Během nedávné návštěvy Minsku to prohlásil ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Moskva už se s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem dohodla na konkrétních krocích, které mají do budoucna posílit ochranu nebe svazového státu Ruska a Běloruska. Kromě toho jde ale podle odborníků zřejmě o odvetu za základnu NATO v Polsku a tamní americkou přítomnost.

První letka už letos

"Doufáme, že se zde v roce 2015 objeví letecký pluk, který bude sloužit k ochraně našich hranic. Zahájili jsme projednávání plánu na vytvoření ruské letecké základny se stíhacími letouny," prohlásil podle agentury Ria Novosti Šojgu po setkání s Lukašenkem. Jak zároveň dodal, už letos by se v Bělorusku měla objevit první stíhací letka a letecké velitelství.

Moskva ale do stavby základny nebude muset investovat ani rubl. Jak informoval deník Kommersant, ruské víceúčelové letouny Suchoj Su-30 by měly být dislokovány nedaleko západoběloruského města Baranoviči na 61. základně stíhacího letectva, kterou v současné době využívají běloruské vzdušné síly. Tato základna má pro Rusy ideální polohu. Leží přibližně sto kilometrů vzdušnou čarou od polských i litevských hranic.

 

Expert Alesin: Jde o odvetu za americké F-16

... řekl běloruský vojenský expert Alexandr Alesin, jedním z důvodů, proč chce Moskva v Bělorusku vybudovat vojenskou základnu, je přítomnost amerického letectva v Polsku. Na základně v Lasku ve středním Polsku je od podzimu 2012 rozmístěna letka stíhačů F-16. "Vysoce postavení příslušníci ruské armády nejsou spokojeni s tím, že se v Polsku zvýšil počet letounů F-16, které mohou být vyzbrojeny taktickými jadernými zbraněmi," vysvětlil. "Zdá se mi, že v určité míře vybudování ruské základny v Bělorusku může být odvetný krok." Podle něj chce Kreml zároveň pomocí základny upevnit vliv v sousední republice, která - nehledě na budování společného svazového státu - ruské politiky svým chováním nezřídka dráždí.

"Rusko jednoznačně chce upevnit v Bělorusku své pozice. Nepřímo kontrolovalo běloruské území pomocí politických a ekonomických nástrojů. Se základnou se však objeví možnost ovlivňovat přímo."

Zdroj: Aktualne.cz

Vízum do Ruska