+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  30
  Vánoční otevírací doba - CRC Consulting

  Také v období vánočních svátků je naše kancelář CRC Consulting otevřena jako obvykle, každý pracovní den od 9 - 17h. Podávat žádosti o ruské vízum nebo vyzvedávat cestovní doklady s již vyřízeným ruským vízem můžete kdykoli v daném čase, v případě potřeby a po dohodě vám vyjdeme rádi vstříct.

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

KURZ VALUT

RUB/USD
58,7082
RUB/EUR
69,4048
RUB/CZK
2,70507

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
18:52
Samara
18:52
Novosibirsk
21:52

Rusko má tajemství, které zamává s trhem...

 

Moskva

Pod stokilometrovým kráterem Popigaj, který vznikl před 35 milióny let na Sibiři dopadem velkého asteroidu, leží ohromné zásoby diamantů. Tuto informaci tajila Moskva podle Christian Science Monitoru již od 70. let minulého století, ale nyní ji odtajnila.

Jde o množství vyjádřené v biliónech karátů, které by pokrylo současnou celosvětovou spotřebu na 3000 let, a zcela jistě zamávalo s celosvětovým trhem. Rusové drželi informaci v tajnosti, protože i tak vydělávali na těžbě ze svých stávajících nalezišť. Už Sovětský svaz navíc mohutně investoval i do technologie výroby umělých diamantů.

Agentura ITAR-Tass však nyní zdůrazňuje, že popigajské diamanty jsou dvakrát tak tvrdší než dosud dostupné kameny, což by jim na trhu dávalo výhodu. Ideální jsou především pro vědecké účely a moderní technologie.

Zdroj super tvrdých diamantů v horninách po popigajské kryptoexplozi je desetkrát větší než všechna dosud známá naleziště,“ uvedl Nikolaj Pochilenko ředitele Novosibirského ústavu geologie a mineralogie.

Super tvrdé diamanty vznikají podle vědců právě tak, když meteor dopadne s vysokou rychlostí na již existující zásoby diamantů. Popigajská oblast je podle Rusů však svojí bohatostí unikátní na světě.

Zdroj: Novinky.cz