+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

 • čer
  27
  České firmy se znovu orientují na Rusko

  České firmy mají čím dál častěji políčeno na získání zakázek v Ruské federaci. Vyplývá to z průzkumu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP ČR). „Z průzkumu vyplynulo, že se firmy začínají intenzivně zaměřovat na Rusko. Obrátili jsme se na Český statistický úřad a zjistili jsme, že od ledna do dubna letošního roku vzrostl export do Ruska o 21 procent,“ řekl včera předseda představenstva...

KURZ VALUT

RUB/USD
59,2746
RUB/EUR
69,6654
RUB/CZK
2,73136

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
2:04
Samara
2:04
Novosibirsk
5:04

Rusko poskytuje pracovní příležitosti zahraničním topmanažerům

 

Ruská vláda schválila návrh zákona, který značně zjednodušuje získání zahraničními odborníky víz a povolení na pracovní činnost. Přičemž jde o rozšíření již stanovených vládou kvót pro migranty. Ruští experti jsou ale přesvědčeni, že to v žádném případě nepoškodí práva ruských odborníků a nakonec pomůže ekonomice RF.

"Kvóta na cizí pracovní sílu"

Kvóta na cizí pracovní sílu stanovená letos ministerstvem práce RF činí milion 750 tisíc lidí. „Mimo soutěž“ jsou představitelé 59 povolání. Ostrý nedostatek kvalifikovaných kádrů pociťuje především finanční, palivové, obchodní a IT odvětví.

Zjednodušení procedury vybavení víz a pracovních povolení není nový nápad. Tyto návrhy a žádosti ze strany zahraničních a ruských společností se již dlouho posuzují, řekl ruský analytik Nikita Maslennikov. Jde o uvedení trhu práce do souladu s požadavky WTO, jejímž členem stalo se Rusko od loňska: 

WTO je pro nás jistou novou výzvou. Náš byznys se sbližuje se světovou ekonomikou a vzniká přirozeně potřeba ve vysoce kvalifikovaných profesionálech, jež by dokázali zajistit napojení na WTO. Měli by rovněž poznat pravidla a normy této organizace.

Získat pracovní povolení nad kvótu si budou moci vedoucí činitelé a klíčoví zaměstnanci zastupitelstev zahraničních firem s platem nejmíň 2 miliony rublů ročně. Přitom musí nejmíň rok odpracovat v společnosti, která je vyslala do Ruska. Do jedné pobočky nesmí přijít víc než 5 lidí, v bankovní sféře nejvíc dva. Pracovní povolení má být vybavené na dobu platnosti pracovní smlouvy.

Ruští odborníci stejné úrovně tím vůbec neutrpí, poněvadž nikdo nehodlá propouštět efektivní ředitele, řekl Hlasu Ruska analytik Vasilij Koltašov:

Dnes potřebuje Rusko kvalifikované kádry. Stále nestačí v některém z ekonomických odvětví. Je to jedna z příčin, proč je plat odborníků v Moskvě a dalších velkých městech často vyšší než v Evropě. A tato místa mohou být pro cizince atraktivní.

Novela zákona zavádí omezení na počet a funkce cizinců, pro které platí zjednodušené vybavení pracovního povolení. Jinými slovy, umožňuje ruským občanům, aby se ucházeli o tu či jinou funkci spolu s cizinci.

Zdroj: Hlas Ruska, Vízum do Ruska