+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • čer
  27
  České firmy se znovu orientují na Rusko

  České firmy mají čím dál častěji políčeno na získání zakázek v Ruské federaci. Vyplývá to z průzkumu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP ČR). „Z průzkumu vyplynulo, že se firmy začínají intenzivně zaměřovat na Rusko. Obrátili jsme se na Český statistický úřad a zjistili jsme, že od ledna do dubna letošního roku vzrostl export do Ruska o 21 procent,“ řekl včera předseda představenstva...

 • čer
  27
  Vízum do Ruska - Změny v registraci 2017

  Důležité: Nová pravidla pro registraci v Rusku souvisejí s probíhajícím Konfederačním pohárem 2017 a vztahují se na období od 01.06. - 12.07.2017 pro města Soči, Moskva, Kazaň a Petrohrad.

KURZ VALUT

RUB/USD
58,129
RUB/EUR
69,7664
RUB/CZK
2,67149

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
0:22
Samara
0:22
Novosibirsk
3:22

TOP 10 ruských byznysmenů v Česku

 

Praha

Síla ruského byznysu v Česku stoupá. V tuzemsku prudce roste objem ruských investic, přibývá ruských rezidentů i manažerů.

Popisuje to ve svém aktuálním vydání deník Insider, který připomíná, že hlavním cílem Rusů přirozeně je dostavba temelínských jaderných bloků za přibližně 200 miliard korun. Ve hře jsou ale i mnohem menší investice do nejrůznějších odvětví.Kdo jsou lidé, kteří obrovské obchody připravují?

Insider sestavil vůbec první žebříček nejvýznamnějších Rusů podnikajících v Česku. Pro jeho vznik byl rozhodující obrat firem dostupný z veřejných zdrojů.Seznam není vyčerpávající vzhledem k tomu, že ne všechny ruskými byznysmeny ovládané společnosti působící u nás zveřejňují své výsledky.

Kdo stojí v čele žebříčku?

Osmačtyřicetiletý Dmitrij Ščuka, předseda představenstva Evraz Vítkovice Steel s obratem zhruba 19 miliard korun.

Kromě vítkovického Evrazu řídí manažer narozený v běloruském Minsku evropskou divizi Evrazu, kam mimo ostravské firmy patří také italský hutní podnik Palini e Bertoli. Vystudoval jadernou fyziku, do Česka se přiženil v roce 1988. Mluví výborně česky. Než v roce 2009 nastoupil do Evrazu jako šéf operací v Africe a Evropě, sedm let pracoval v poradenské firmě Deloitte. Žije v Ostravě.

Zdroj: aktualne.cz

Vízum do Ruska