+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  30
  Vánoční otevírací doba - CRC Consulting

  Také v období vánočních svátků je naše kancelář CRC Consulting otevřena jako obvykle, každý pracovní den od 9 - 17h. Podávat žádosti o ruské vízum nebo vyzvedávat cestovní doklady s již vyřízeným ruským vízem můžete kdykoli v daném čase, v případě potřeby a po dohodě vám vyjdeme rádi vstříct.

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

KURZ VALUT

RUB/USD
58,7082
RUB/EUR
69,4048
RUB/CZK
2,70507

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
18:41
Samara
18:41
Novosibirsk
21:41

Vízum do Ruska - Summit EU-Rusko v Bruselu

Spolupráce v energetice a vízová otázka jsou opět středem pozornosti na schůzce ruského prezidenta Vladimira Putina s představiteli EU. Nynější bruselský summit je jubilejní, třicátý. 

Schůzky se konají dvakrát ročně: v létě v Rusku a koncem prosince v Bruselu. A jako vždy se má jednat o konkrétních otázkách bilaterální spolupráce.

Pomocník prezidenta Jurij Ušakov uvedl, že Putin hodlá vyzvat k urychlení zrušení víz. Právě zrušení víz má reálně povzbudit další sblížení Ruska se státy EU.

ITAR-TASS napsala, že V. Putin vyzve údajně své evropské partnery, aby se odhodlali alespoň ke zrušení víz pro krátkodobé cesty. Evropské státy bezvízový styk nevylučují, ale hovoří o dlouhodobější perspektivě s ohledem na obavy z růstu zločinnosti a přílivu imigrantů.Putin chce s unijními špičkami jednat i o postavení ruské menšiny v členských zemích EU, zejména v pobaltských státech. 

Ve spolupráci v energetice, zůstává stálým kamenem úrazu Třetí energetický balík. Byl schválen EU před třemi roky a sleduje cíl liberalizace trhu elektrické energie a plynu. Jeho podstata spočívá v omezení práva velkých společností na vlastnění a řízení energetických sítí, přesněji řečeno, jde o rozdělení obchodu s plynem a jeho dopravy. 

Ruská strana s tím nesouhlasí, protože její velké energetické společnosti jsou majiteli a prodejci energetických zdrojů. 

Eurokomise kvůli tomu zahájila protimonopolní vyšetřování činnosti Gazpromu. V souvislosti s tím vyzývá Moskva své partnery, aby dodržovali mezinárodní legislativu a projevovali moudrost, aby neuškodili časem ověřeným vztahům.
Neméně složitou má být diskuse o mezinárodních otázkách, zejména o urovnání v Sýrii. A to nehledě na to, že v hlavních parametrech nemají Rusko a EU žádné rozpory, zdůraznil stálý zástupce RF při RU Vladimir Čižov:

Stejně jako EU i my si přejeme zastavení násilí, vražd a likvidaci civilistů v této zemi. Přejeme si takové urovnání, které by umožnilo zachování Sýrie jako uceleného státu, jenž existuje v míru se sousedy a provádí rozumnou a odpovědnou politiku. V taktice se rozcházíme. Základem toho, co navrhuje Rusko, je dokument podepsaný vedoucími činiteli velkého počtu států, včetně mnoha zemí EU: to je Ženevské komuniké z 30. června letošního roku.

Během vrcholné schůzky se rovněž plánuje projednání aktuálních světových problémů souvisejících s urovnáním v jiných světových regionech. 
A zároveň, jak zdůraznila tisková služba ruského prezidenta, Vladimir Putin hodlá znovu potvrdit principiální přístup k urovnání mezinárodních konfliktů: bezpodmínečné dodržování mezinárodní legislativy.

 
Zdroj: iru.cz
Vízum do Ruska