+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • čer
  27
  České firmy se znovu orientují na Rusko

  České firmy mají čím dál častěji políčeno na získání zakázek v Ruské federaci. Vyplývá to z průzkumu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP ČR). „Z průzkumu vyplynulo, že se firmy začínají intenzivně zaměřovat na Rusko. Obrátili jsme se na Český statistický úřad a zjistili jsme, že od ledna do dubna letošního roku vzrostl export do Ruska o 21 procent,“ řekl včera předseda představenstva...

 • čer
  27
  Vízum do Ruska - Změny v registraci 2017

  Důležité: Nová pravidla pro registraci v Rusku souvisejí s probíhajícím Konfederačním pohárem 2017 a vztahují se na období od 01.06. - 12.07.2017 pro města Soči, Moskva, Kazaň a Petrohrad.

KURZ VALUT

RUB/USD
58,129
RUB/EUR
69,7664
RUB/CZK
2,67149

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
0:13
Samara
0:13
Novosibirsk
3:13

Zemětřesení v Rusku

MOSKVA - Zemětřesení o síle 5,3 stupně Richterovy škály zasáhlo Soči necelé tři hodiny po půlnoci místního času (těsně před půlnocí SEČ). Podle Iriny Gogolevové z ministerstva pro civilní obranu a mimořádné situace nebyl v důsledku zemětřesení nikdo zraněn ani nevznikly vážnější škody na infrastruktuře. "Technici ministerstva prověřili jednotlivé části města, mosty i elektrické vedení, žádné škody nezaznamenali," řekla Gogolevová.

Zásadní význam

V Soči se v roce 2014 uskuteční zimní olympiáda a její hladký průběh je pro ruskou vládu záležitostí zásadního významu. Proto dnes podle agentury Interfax nařídil prezident Vladimir Putin prověřit stav všech olympijských sportovišť, zvláště těch nedostavěných. Inspekce má zjistit, zda je výbuch plynu nebo zemětřesení nějak nepoškodily.

Nehoda, nebo sabotáž?

Ohnisko zemětřesení bylo zhruba 150 kilometrů od Soči pod hladinou Černého moře. Plynovod zásobující místní elektrárnu podle úřadů vybuchl ještě před zemětřesením a obě události prý spolu nijak nesouvisely. Po výbuchu přešla elektrárna na jiný zdroj energie, a zásobování Soči elektřinou tak nebylo přerušeno.

Příčina výbuchu zatím není známa, úřady nesdělily, zda šlo o náhodu či sabotáž. Soči se nachází poblíž neklidného severního Kavkazu, kde nejsou nijak výjimečné útoky militantních islamistů. 

Zdroj: Lidovky.czČTK

Vízum do Ruska