+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • lis
  6
  Vízum do Ruska v listopadu 2017 - ruský konzulát UZAVŘEN

  Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den. Tým CRC Consulting

 • čer
  27
  České firmy se znovu orientují na Rusko

  České firmy mají čím dál častěji políčeno na získání zakázek v Ruské federaci. Vyplývá to z průzkumu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP ČR). „Z průzkumu vyplynulo, že se firmy začínají intenzivně zaměřovat na Rusko. Obrátili jsme se na Český statistický úřad a zjistili jsme, že od ledna do dubna letošního roku vzrostl export do Ruska o 21 procent,“ řekl včera předseda představenstva...

KURZ VALUT

RUB/USD
59,2746
RUB/EUR
69,6654
RUB/CZK
2,73136

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
2:00
Samara
2:00
Novosibirsk
5:00

Zlatý finiš ZOH

Ruská reprezentace dokázala přesvědčivě zvítězit v počtu medailí 22tých ZOH v Soči. V neděli se hrálo o tři poslední sady medailí a večer se na aréně Fišt konala slavnostní ceremonie ukončení olympiády.

Poprvé v dějinách olympiád vyhráli běh na lyžích na trati 50 km hned tři Rusové: Alexandr Legkov, Maxim Vylegžanin a Ilja Černousov. Poslední zlatou medaili přinesli Rusku Alexandr Zubkov, Alexej Něgodajlo, Dmitrij Truněnkov a Alexej Vojevoda v soutěži čtyřbobů.

Rusko tedy přesvědčivě vyhrálo podle počtu medailí: má jich 33, z toho 13 zlatých. Na druhém místě jsou Norové s 11 medailemi. Po 9 zlatých medailí mají Kanaďané, Němci a Američané. Skutečnost, že Rusko dobře vystoupilo na domácí olympiádě, byla příjemným překvapením pro mnoho ruských fanoušků a odborníků. Ve Vancouveru totiž obsadili Rusové jedenácté místo s pouhými třemi zlatými medailemi. V Soči doufal ministr sportu RF Vitalij Mutko v hloubi duše v první místo, ale nepředpovídal ho.

Uvedeme-li sportovní disciplíny, v kterých ruští sportovci velký úspěch neměli, pak je to rychlobruslení (zvlášť muži) a hokej. Do posledního dne k nim patřil běh na lyžích a biatlon, ale vítězství v štafetě mužů a trojí úspěch v lyžařském maratonu nám dovolují mluvit o úspěchu také v těchto disciplínách. Dvojnásobný mistr ZOH viceprezident ruského svazu biatlonistů Viktor Majgurov je vcelku s ruskými střílejícími lyžaři spokojen:

-Myslím, že pro nás dopadla olympiáda dobře. Vybojovali jsme 4 medaile. Možná, že nešlo všechno podle plánu, poněvadž konkurence je velká a každý minutý terč je moc drahý. Nicméně jsme zachovali tradice a máme znovu medaile. Zvítězili jsme. Přál bych mladé generaci, která se zúčastní příští olympiády, aby pokračovala v těchto tradicích a hrdě nesla vlajku ruského biatlonu.

Zkrátka, hlavním zklamáním ZOH byl pro Rusko hokej. Ale nebudeme mluvit o smutných věcech, tím spíš, že máme dost důvodů pro potěšení. A v posledních dnech ZOH 2014 vystoupili ruští sportovci prostě triumfálně.

Soči 2014 - Slavnostní ceremoniál ukončení ZOH

Zdroj: czech.ruvr, foto: RIA Novosti