+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • kvě
  17
  Do Prahy jezdí čím dál víc Rusů, Asiatů i turistů z Česka

  Praha se těší stoupajícímu zájmu turistů z Ruska. V prvních měsících letošního roku do metropole podle organizace Prague City Tourism (PCT) zavítalo o polovinu Rusů více než v loňském roce. Zájem o Prahu ale stoupá i mezi tuzemskými turisty a Asiaty. Rusů do Prahy přijelo o 52,3 procenta víc než loni,...

 • dub
  26
  Sankce nesankce, český vývoz do Ruska opět roste. Letos zatím o čtvrtinu

  Propad vývozu do Ruska se letos zastavil, v prvních dvou měsících roku se zvýšil export českých firem do Ruska meziročně o 26 procent. Podíl Ruska na celkovém českém exportu ale zůstal 1,8 procenta. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Mezi důvody dřívějšího poklesu vývozu patřily mimo jiné sankce zavedené Evropskou unií v roce 2014 na Rusko kvůli anexi Krymu. Ministr průmyslu...

KURZ VALUT

RUB/USD
56,7106
RUB/EUR
63,3684
RUB/CZK
2,39746

SVĚTOVÝ ČAS

Moskva
12:18
Samara
12:18
Novosibirsk
15:18

Zlatý finiš ZOH

Ruská reprezentace dokázala přesvědčivě zvítězit v počtu medailí 22tých ZOH v Soči. V neděli se hrálo o tři poslední sady medailí a večer se na aréně Fišt konala slavnostní ceremonie ukončení olympiády.

Poprvé v dějinách olympiád vyhráli běh na lyžích na trati 50 km hned tři Rusové: Alexandr Legkov, Maxim Vylegžanin a Ilja Černousov. Poslední zlatou medaili přinesli Rusku Alexandr Zubkov, Alexej Něgodajlo, Dmitrij Truněnkov a Alexej Vojevoda v soutěži čtyřbobů.

Rusko tedy přesvědčivě vyhrálo podle počtu medailí: má jich 33, z toho 13 zlatých. Na druhém místě jsou Norové s 11 medailemi. Po 9 zlatých medailí mají Kanaďané, Němci a Američané. Skutečnost, že Rusko dobře vystoupilo na domácí olympiádě, byla příjemným překvapením pro mnoho ruských fanoušků a odborníků. Ve Vancouveru totiž obsadili Rusové jedenácté místo s pouhými třemi zlatými medailemi. V Soči doufal ministr sportu RF Vitalij Mutko v hloubi duše v první místo, ale nepředpovídal ho.

Uvedeme-li sportovní disciplíny, v kterých ruští sportovci velký úspěch neměli, pak je to rychlobruslení (zvlášť muži) a hokej. Do posledního dne k nim patřil běh na lyžích a biatlon, ale vítězství v štafetě mužů a trojí úspěch v lyžařském maratonu nám dovolují mluvit o úspěchu také v těchto disciplínách. Dvojnásobný mistr ZOH viceprezident ruského svazu biatlonistů Viktor Majgurov je vcelku s ruskými střílejícími lyžaři spokojen:

-Myslím, že pro nás dopadla olympiáda dobře. Vybojovali jsme 4 medaile. Možná, že nešlo všechno podle plánu, poněvadž konkurence je velká a každý minutý terč je moc drahý. Nicméně jsme zachovali tradice a máme znovu medaile. Zvítězili jsme. Přál bych mladé generaci, která se zúčastní příští olympiády, aby pokračovala v těchto tradicích a hrdě nesla vlajku ruského biatlonu.

Zkrátka, hlavním zklamáním ZOH byl pro Rusko hokej. Ale nebudeme mluvit o smutných věcech, tím spíš, že máme dost důvodů pro potěšení. A v posledních dnech ZOH 2014 vystoupili ruští sportovci prostě triumfálně.

Soči 2014 - Slavnostní ceremoniál ukončení ZOH

Zdroj: czech.ruvr, foto: RIA Novosti